Pokud nosíte na krku nebo máte doma právě tento symbol, možná vám přijdou vhod některé zajímavé informace. Předně máte v ruce kříž, o kterém se říká, že patří mezi nevětší a nejsilnější zářiče...

V různých obměnách se s ním můžeme setkat na různých místech Evropy. Odjakživa je tento kříž současně životem a smrtí. Symbolizuje obě polarity a spojuje je v jedno. Je dokončením, nebo spíše synonymem úplnosti.

Tento symbol ztělesňuje hermetický ideál a je obestřen velkým tajemstvím a stále budí pozornost.

Sám o sobě představuje například pro hermetiky prostředek k usmíření protikladů. V hermetismu jde vlastně o látku, která je pro živé organismy extrémně jedovatá, ale současně je bránou k mistrovství a absolutní moci. To je samozřejmě nutno náležitě pochopit jako symboliku!

oStaří alchymisté tomuto symbolu přisuzovali v zásadě stejné kvality jako později britský hermetik Crowley.

„Kříž Lorraine“ byl svého času také emblémem Templářských rytířů.

 

Mnozí z Templářů, kteří po pronásledování a následném uvěznění čekali na smrt, kreslili na zdi svých cel právě „Kříž Lorraine“.

Nejde ale o ikonu smrti.

To by bylo moc jednoduché. Svými rameny zasahuje tento symbol mnohem dál a mnohem hlouběji. Je výrazem sjednocení protikladů, propojením všech sil Univerza, projektem modelu „jak nahoře, tak dole“ a je symbolem nezvratnosti vlastního osudu.

Reklama