Další tematický příspěvek je od čtenářky, která se podepsala jako Kristýna. Věk ještě rozhodně řešit nemusí, ale vzpomínky už má také. Prostě: čas nezastavíš.

Dneska mě zašimralo na tváři sluníčko hned po ránu a s chutí jsem vylezla z postele. Cítila jsem se báječně odpočatá a přesně na svůj věk. Urovnala jsem kolem synka peřinku a nostalgicky zavzpomínala, jak ten čas letí. Brzo budu mít tři křížky a synek oslaví své třetí narozeniny. Navíc za chvilku tady bude pobíhat druhé svišťátko.

Uvařila jsem si ranní čajíček k snídani a zapálila si k tomu svíčku. Moc často to nedělávám. Zrovna včera by měla babička narozeniny. Ale to už je hodně dávno, co jsme to mohly spolu oslavit. I slzička mi u toho ukápla (to budou ty těhotenské hormony).

S úsměvem na tváři jsem si vybavila nedávný sen, který se mi zdál. Znovu mi bylo jedenáct let a byla jsem u babičky s dědou. Zrovna jsme seděli všichni spolu a obědvali. Měli jsme zeleninovou polévku a já hudrala, že tam děda dal zas moc té „trávy“. Škoda, že ta doba nejde prožít znova, povzdychla jsem si. Moc ráda bych s nimi strávila ještě aspoň hodinku. Ale to je nesplnitelné přání.

Tak se aspoň snažím protáhnout si tu chvilku při vaření polévky, do které jsem zrovna přidala pořádnou hrst celerové natě. Její vůni mám moc ráda a vždycky mě přivede ve vzpomínkách zpět.

Teď už ale nemám moc času na vzpomínání. Slyším z ložnice nějaký šramot a než se naděju, tak bude prcek vzhůru. Rychle zhasínám svíčku, ještě odstavit polévku z dosahu.

No, a jestli se snažím hlídat si váhu? Snažím =o)) Kila jdou pomalu, ale jistě nahoru a ještě měsíc a snad se na ten desetikilový outěžek dopracuju.

Pozn.: Zapátrala jsem jen tak pro informaci, zda chápu pojem outěžek zcela přesně a byla jsem překvapena, jak je vnímán. Jednak jako nemanželské dítě (což je i můj případ =o)), ale také jako nechtěné.

Podle českých výkladových slovníků slovo útěžek/outěžek znamená „břímě“, přeneseně pak „plod“ (tj. nový organismus vyvíjející se v děloze matky).

Toto slovíčko používala moje babička, když mluvila o těhotných ženách a vždy z jejích slov zazníval respekt. Stejně to beru i já a na své miminko se moc těším. 

Kristýna

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________________

Tak ať se vám narodí krásné a zdravé miminko a všechno proběhne hladce. A pak si ho važte a hýčkejte, než vám vyroste. Je to hned :(
Pěkný den a děkuji, že jste napsala
Saša

Téma dnešního dne: Jak se vyrovnáváte s přibývajícími roky?

 • Berete život tak, jak jde, stejně s tím nic nenaděláte,
  nebo nostalgicky vzpomínáte na dobu, kdy vám bylo dvacet?
 • Chtěla byste se vrátit o několik let zpět,
  nebo naopak, jste ráda za to, kolik vám už je?
 • V čem jste dnes jiná než dejme tomu před dvaceti lety?
 • Kdyby to šlo, udělala byste něco jinak než v mládí?
 • Jak se třeba vyrovnáváte s odchodem dětí?
 • Jste žena, které nevadí sem tam to kilo navíc, nebo se naopak snažíte i nadále hlídat a udržovat se v kondici?
 • Jak?
 • Pociťujete po čtyřicítce už nějaké zdravotní problémy? (zhoršený zrak, bolesti zad, ženské problémy…atd.)
 • Chtěla byste právě teď zastavit čas?
 • Slavíte narozeniny???

Na dnešní ženské téma pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Za vaše příspěvky předem více, než kdy jindy, MOC děkuji.

Dárečky obdrží hned dvě z pisatelek: jedna obdrží dvě volné vstupenky na Ladies Movies Night v pražském paláci Lucerna a druhá Společenskou hru o manželství, u které si dá Café Essense

plakat

hram

Reklama