I ona toužila po dni, kdy řekne ano své životní lásce a vše bude zalité sluncem. Ovšem souhra nepříjemných okolností ji donutila vdát se narychlo, a to ještě za někoho, koho nechtěla. To vše z důvodu, který možná pochopíte, ale také nemusíte.

Jako malé holky sníme o pohádkové svatbě. O dni, kdy kráčíme k oltáři v krásných bílých šatech a vypadáme jako princezny z pohádky. Především a hlavně, bereme si toho, koho z celého srdce milujeme. Jak ale stárneme, naše vize se mění. Některé ženy mají to štěstí, že svůj vysněný den oprvdu zažijí. To však není případ Kristýny. Ta si svého „prince“ vzala jen kvůli své těžce nemocné mamince.

kristyna

„Když mi máma oznámila, že má rakovinu, která rychle postupuje, byla jsem se svým přítelem asi čtyři měsíce. Absolutně jsem nevěděla, jak jí pomoci, co dělat, bylo to hrozné. Když vyslovila své přání, že by mě chtěla vidět kráčet k oltáři, neváhala jsem.“

Smrt je jen začátek, ale až té druhé kapitoly.
William Shakespeare

Kristýna sice svého přítele milovala, ale nebyla si jistá, jestli je to „on“. Ten, kterého by si vzala i za normálních okolností. Bohužel, čas přemýšlet nebyl. Za necelých pět měsíců si oblékala svatební šaty. „Mamka už na tom byla špatně. Já ve svůj den D plakala. Bylo mi hrozně z představy, že přijdu o svou milovanou mámu. Navíc jsem si brala člověka, u kterého jsem nevěděla, jestli ho jako manžela chci. Svatba to veselá nebyla, alespoň pro mě. Když jsem ale viděla mamči úsměv, jak byla šťastná, nelitovala jsem. Tohle jsem pro ni musela udělat. Splnila bych jí cokoliv.“ Kristýnina maminka zanedlouho po svatbě zemřela.

Mladá paní by se nyní chtěla nechat rozvést. Takhle šťastná není, ale stále má před očima svou mámu.“Můj pan manžel je prostě kretén. Na to jsem přišla samozřejmě postupem času. Sice bych chtěla podat žádost o rozvod, ale mé vnitřní já mi to nějak nedovoluje. Nejsem šťastná, ale furt vidím mámu. Určitě by mi řekla, ať tomu dám ještě šanci. Vždyť kolik žen své partnery zpočátku nemilovalo? Braly si je z nějaké povinosti a nyní si bez nich nedokáží život představit? Já to zkusím. Kvůli ní, kvůli své milované mamce. Snad ji nezklamu…“

Čtěte také:

 

Reklama