Poslední příspěvek, který ještě vybírám ke zveřejnění, je od Kristiny. Podle skvostného obsahu, jistě tušíte od které. Ale možná netušíte, s kým, že to obývá společný dvoreček.

Zážitků z restaurací mám hodně. V drtivé většině jsou příjemné a pozitivní. Pokud se nám někdy něco nelíbilo, ozvali jsme se, nebo nenechali spropitné a už tam nikdy nepáchli. Ale v restauracích jíme rádi a i přes řadu oblíbených stále ještě hledáme tu naši nej nej nej a proces hodnotím veskrze kladně. Osud tomu snad tak chtěl, že jsme získali před několika lety byt v centru města, kde jsou restaurace jedna vedle druhé. Jeden by si řekl, že pro gurmána ráj to napohled. Máme tu několik restaurací indických, čínských, středověkých, fastfoodových, českých. V páteční večer můžete zvolit mezi mnoha kavárnami, vinárnami, pivnicemi nebo pajzly, kde vás obsluha bez obtíží ve tři ráno překročí stejně jako zbytek čísi večeře.

Jenže ráj nevyhnutelně potřebuje existenci pekla, protože bez strachu není disciplíny.

Náš dům má společný dvoreček s ostatními domy bloku. Krom jiného se tak dělíme o kus betonu s dvěma restauracemi. Jedna je něco jako středověká a druhá italská. Želbohu vidím z okna kuchyně své právě do kuchyně jejich.

Tradičním koloritem je snědá kuchtička, která s cigárem v koutku úst na dvorečku denně škrabe brambory, aby druhým koutkem trousila šťavnaté poznámky, co za ******* si to zase objednalo bramboráky. Přizvukuje ji tam hlasitým hýkavým smíchem  kolegyně, která v  zástěře plné skvrn nejasného původu odhazuje vajgly i zbytky jídla tam, kde jsem se dva roky marně snažila o květinový záhonek. Kuchaři jsou v pohodě, hlavně každý měsíc jiní.Pravidelně tak opakujeme  konverzační čtvrthodinky na téma proč jejich přetékající popelnice se zbytky zapáchajícího masa musí být pod našimi okny. Jménem se neznáme, ale občas se o mě baví jako o té držkaté od naproti. Vlastně ten dvůr používají ještě , když potřebují z plastových květin a  imitací středověku z interiéru odstranit prach. To se pak povalují plastové břečťany a kusy brnění během letní bouřky všude. Kolikrát ještě tři týdny po dešti. Přímo do kuchyně jim bylo na ten čurbes kdysi vidět. Ale jsou to chlapci ohleduplní a tak okna, která pokryl mastný prach a skvrny nemyjí, abych na to nemusela koukat.

Volně ložené odpadky občas přilákají i bulteriéra, který je doma v kuchyni restaurace italské. Fluktuace restauračního personálu je vysoká. Ještě nedávno tam totiž pobíhal staford. Hafan je to pořádný a dělá také velká h***a. Naštěstí ne v kuchyni, ale všude jinde. Na mé námitky, že by si to páníček měl uklidit, stejně jako ty odpadky, které z hladu roztahal pes po celém dvoře dosud nereagoval. Psa lituji, protože v kuchyni je vedro a na dvoře za horkého letního dne ještě větší. Vypadá celkem odevzdaně, když tam tak leží na podělaném dvoře, hned vedle pekáčů s lazaněmi, které tam dávají chladit na zem.

Na oběd v těchto podnicích jsme si nechali dávno zajít chuť. Přes ulici máme pivnici, ve které sice nevaří jídlo ,ale pivo si nechávají vařit jedinečné, které jinde nenajdete. Slízají se tam na něj davy. Ale obsluha je milá a vstřícná. Vždycky pro nás najde nějaké štokrle i přes nacpaný podnik, když dostaneme chuť na jedno. A když jsme dostali chuť ve svátek, kdy měli zavřeno, nalil nám a peníze nechtěl. Není nic příjemnějšího zakončit horký letní den právě tady.

Kristina

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

_____________________

Děkuji za super příspěvek i za skvělý tip, kam si zajít na pivo. A kam naopak nezajít )) I když na tu snědou kuchtičku s cigárem v hubě, vybraným slovníkem a „kladným vztahem“ k zákazníkům bych byla opravdu zvědavá :)
Pěkný den a na zdraví!
Saša

Téma dne 12. června 2012: Obsluha v restauracích

  • Chová se k vám personál hezky nebo vám naznačuje, že obtěžujete?
  • Jaké máte zkušenosti, když jdete s dětmi nebo se svými čtyřnohými mazlíčky?
  • Máte nějaký rekord v čekání? Ať už při objednávce nebo při placení?
  • Odešly jste někdy bez placení?
  • Vrátily jste někdy nechutné jídlo?
  • Máte vy sama pracovní zkušenosti v oblasti restauračního zařízení?
  • Máte rády letní zahrádky?
  • Byla jste někdy v opravdu snobské restauraci?
  • Anebo naopak, v té nejhorší špeluňce?
  • Porovnejte zážitky.

Těším se na vaše příspěvky.
Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním pěkným dárkem: kometikou zn. GABRIELLA SALVETE

darek

A když bude v Praze, tak ji pozvu na pivo :)

Reklama