Plesy a různé tancovačky mám ráda. Jelikož mám čerstvý plesový zážitek z minulého víkendu a vůbec v tomto směru celkem bohatou zkušenost, můžu říci, že co se týká oblečení, nosí se téměř cokoliv.

Záleží na vkusu, odvaze a soudnosti. Zažila jsem dobu, kdy jsme se s holkama trumfovaly, kdo bude mít krásnější šaty a na ples se skutečně připravovaly už pár týdnů předem. Vyjít 2x ve stejných šatech bylo nemyslitelné. Uteklo pár let a na plese byly vidět i rifle a bavlněné tričko.

Když jsme připravovali náš poslední ples, uvažovali jsme nad tím, jestli nedat na pozvánku "společenský oděv vítán". Nakonec jsme od toho upustili, ale i přesto se zřejmě vrací trend kultivovanosti a většina lidí přišla opravdu ve večerních šatech. Mě osobně se na dámách víc líbí šaty než kalhoty, ale popravdě - také je vlastním a nosím. Strašně se mi líbí vysoké podpadky a obdivuji všechny, co se na nich udrží. Pro bezpečnost svoji i ostatních volím zlatý střed, protože v těch "chůdách" by mě museli leda tak importovat ke stolu, tak bych elegantně přehodila nožku přes nožku a jen se botkami chlubila. To bych zvládla.

Zvláštní kapitolou jsou plesy maškarní. Tady u nás si většinou vyrábí masku každý sám a tak o originalitu není nouze. Jen ty róby většinou dojdou k úhoně. Moje opravdu nejúspěšnější a nezapomenutelná večerní róba byly růžové bombarďáky po někom z mých dávných předků, triko ve stejné barvě vycpané polštářema a pošité dudlíkama, na hlavě apartní rypáček a krásné růžové uši. Vysoké podpadky nahradily kolečkové brusle - to byla jízda! Nejvíc to ocenil náš soused, který přijel jako Hurvínek na koloběžce a v domění že jsem jeho žena mi podával půllitr se slovy : "napij se Jiřinko, stejně jsem Tě poznal, holka, ty musíš být celá říčná!" Byl to prostě nádherný a vydařený ples, na který vzpomínáme dodnes.

Ale zpět k těm vážným společenským akcím. Nejlépe asi každý vypadá v tom, v čem se s přihlédnutím k dané příležitosti dobře cítí. I já mám pár vyhlédnutých kousků, které bych ráda vlastnila, ale moje soudnost mi nedovoluje si je pořídit. Leda bych je nosila před sebou na ramínku. Všem plesajícím krásné zážitky ve víru tance

přeje Krišpína

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven


Džíny a triko se u nás na plesech taky objevuje, ale nosí ho ti, co přijdou až po dvanácté z jiné hospody. :)...takže jsou nápadní spíše svým „stavem“ než oblečením! :)

  • Chodíte tančit? Co si na ples oblékáte?
  • Nosíte pokaždé něco jíného, nebo to zvládáte v jednom úboru?
  • Jak vypadají vaše večerní šatičky?
  • Dáváte přednost kalhotám?
  • Co podpatky, dokážete v nich přejít sál bez úhony? A tančit?
  • Na jaké plesy chodíte? Co tombola? Co jste kdy pěkného vyhrály? Jak vám to jde na parketu, jste vidět, slyšet? Co nějaké veselé plesové historky?

Pište na redakce@zena-in.cz

předmět: plesy

Během dne budeme vaše příspěvky zveřejňovat a jedna z vás vyhraje parfém Lolita Lempicka.

vyhra

Reklama