Už jste četli Skrýš Johana Theorina? Měli byste. Než ale začnete, přesvědčte se, že jsou všechna světla u vás doma funkční...

Už jsme se dočkali! Právě vyšla další kniha švédského spisovatele Johana Theorina, jehož knih se na světě prodalo přes tři miliony..
Tentokrát se jmenuje Skrýš a rozhodně se před ní nikam neschováte. Nenechá vás vydechnout, trailer ke knize mnohé napoví

Jen málo spisovatelů se může pochlubit oceněním CWA International Dagger udělované za nejlepší cizojazyčné detektivky přeložené do angličtiny ve Velké Británii (Smršť). Není mnoho držitelů Glass Key a jsou jednotlivci, podle jejichž krimi románů se točí filmy. Mezi tuto elitu se bezesporu řadí švédský spisovatel Johan Theorin, jehož čtvrtá kniha s názvem Skrýš vyšla u nakladatelství MOBA, jeho výhradního vydavatele u nás. Skrýš vychází i jako e-kniha.
Více nawww.mobaknihy.cz

skSkrýš(Sankta Psyko, 2011), překladatel Jaroslav Bojanovský

O práci v mateřské školce ve městě Valla se uchází devětadvacetiletý Jan. Nejedná se ale o běžnou školku, zařízení jménem Mýtina sousedí s detenčním ústavem, jehož klienty jsou i rodiče dětí ze školky. Jan má mimo jiné tyto děti doprovázet podzemní chodbou do návštěvní místnosti ústavu na pravidelné schůzky s rodiči. Chod ústavu obestírá tajemství a podle striktního ústavního řádu se na něj Jan nesmí vyptávat. Tajemství má však i on. O devět let dříve, když se vydal s dětmi ze školky, v níž tehdy působil, na procházku do lesa, mu při návratu jedno z nich chybělo. Jedné noci, když děti usnou, Jan odemkne dveře od chodby a vydá se hledat odpovědi na své otázky?

Recenze - Annelie Henrysson, Blekinge Läns Tidning

Pokud jste ještě nevyměnili klasické žárovky za ty úsporné, pak je čas to udělat – nejen kvůli životnímu prostředí.  Po přečtení Skrýše budete chtít spát při rozsvícené lampě (…). Četba vám dá zabrat, vyprávění odpovídá tempu Janovy stále větší horečné snahy proniknout v noci do Skrýše. Takových výletů do tmy, při nichž jako čtenářka dýchám současně s ním, je v knize mnoho. (…) Další mrazivý příběh, jehož dějové linky spojí v závěru efektní zvrat.

tisková zpráva

Reklama