Druhé soustředění finalistek Miss Prima křivky proběhlo již tradičně ve Ski areálu Monínec.“Sáhly jsme si na dno svých sil,“ říká jedna z finalistek, Lucie Petrová. Čím vším si finalistky prošly a co nového se naučily? Podívejte se na naši fotodokumentaci.

soustredeni

„Toto soustředění jsme si sáhly na dno svých sil a o slzy nebyla nouze. Jako tým nás to ale stmelilo a psychicky zocelilo. Celé to bylo velmi emotivní. Osobní zpovědi, tvrdý trénink chůze a cvičení, nacvičovaní nádherné choreografie, konverzace v angličtině. Už teď jsem zvědavá a těším se, co nás čeká příště,“ říká finalistka Lucie Petrová.

Druhé soustředění bylo jak pro finalistky, tak pro úřadující MISS Prima křivky – Pavlu Procházkovou, velmi náročné. Důvodem je nejen blížící se finále 3. ročníku této soutěže, ale také spolupráce s americkou TV Show The Fashion Hero, kam letos v listopadu pojede reprezentovat Českou republiku MISS Pavla Procházková a příští rok jedna z letošních finalistek.

finalistky

Soutěž The Fashion Hero dává příležitost modelům a modelkám celého světa uplatnit se v módním průmyslu, nehledě na věk, váhu, náboženství či národnost. Co je v ní nejdůležitější? Lidský osud. Životní příběh. Velmi silných příběhů v této show najdete celou řadu. Proto i finalistky MISS Prima křivky 2015 musely podstoupit velmi intimní rozhovory, ve kterých poodhalily, co lidé většinou skrývají. Organizátorům se tajil dech, finalistkám kanuly slzy po tvářích, nicméně často děsivé příběhy by neměly zůstávat skryté, a pokud dojde v rámci rozhovoru ke katarzi, je to vždy přínosné pro toho, kdo je schopen o nich začít mluvit. Zveřejnění může navíc pomoci i dalším lidem s podobným či stejným osudem.

soustredeni1

Uprostřed Markéta Zámyslická, organizátorka soutěže, vpravo vítězka jednoho z ročníků Miss Prima křiviky, Theresa Canti, vlevo Alisa Kumm

Speciálně kvůli soustředění finalistek MISS Prima křivky přiletěla z Floridy také Čechoameričanka Alisa Kumm, která na finalistky mluvila pouze anglicky. Intimní rozhovory proběhly rovněž v angličtině. Naprosto nečekaný byl pro finalistky předem neohlášený budíček v sobotu v 7.00 ráno. V soutěži The Fashion Hero se takováto nenadálá překvapení objevují pravidelně... Realizační tým vzbudí modely a modelky nečekaně brzy ráno, a oni musí být připravení fotit, natáčet, pózovat a být profesionální. Přesně to se stalo i finalistkám MISS Prima křivky. I při ranní přepadovce probíhala komunikace v angličtině. Po naprosto vyčerpávající sobotě, kdy tým pracoval od šesti od rána až do půlnoci a finalistky od sedmi do půlnoci, si finalistky spolu s choreografkou Kristýnou Sklenářovou, úřadující MISS Pavlou Procházkovou a fotografem Václavem Hodinou užili párty v bazénu.

cviceni

Ranní cvičení kalanetiky

„TV Show The Fashion Hero je k účastníkům ženám i mužům nemilosrdná. Donutí je odhalit traumata, se kterými se v životě museli vyrovnat, nebo které se dodnes snaží překonat. Totéž podstoupily i finalistky MISS Prima křivky. V soukromých rozhovorech s nebývalou upřímností prozradily čím si musely projít, ať už šlo o šikanu, domácí násilí, tragické rodinné události, selhání rodičů, nebo dokonce znásilnění. Překvapivě drsné životní příběhy, se kterými se musely potýkat, ukazují, jak vypadá skutečný život v této zemi, pokud jsme ochotní otevřeně mluvit o svých bolestech,“ komentuje nejemotivnější část soustředění předseda poroty Radek John.

Ústředním tématem letošního finálového večera MISS Prima křivky je boj dobra se zlem. Finalistky dostaly možnost výběru, jestli se zařadí do tábora andělů, nebo ďáblic. Kdo zvítězí, uvidí diváci 15. září v divadle Broadway. Finalistky bojovaly ovšem i s puchýři na nohou, které byly výsledkem několikahodinového nácviku chůze na podpatcích ve více než třicetistupňovém vedru.

choreo

Nácvik choreografie pod vedením Kristýny Sklenářové

Jak se k soustředění vyjádřila choreografka Kristýna Sklenářová? „Choreografie Dobro a Zlo je velmi emotivní. Finalistky se toho ujaly s velkým nadšením, a to mě vždy nabije na další nácviky. Už teď se těším na další soustředění, jelikož tato práce je pro mne i koníčkem, a přijdu tak na jiné myšlenky. Děkuji organizátorům i finalistkám.“

choreo2

Fanoušci oblých křivek mohou hlasovat pro své favoritky na webových stránkách www.primakrivky.cz, kde soutěžící bojují o titul MISS Prima křivky Internet 2015, na stránkách www.krasnebaculky.cz a nyní také na stránkách www.krasnaxl.cz. Od srpna začne hlasování i na našich webových stránkách www.zena-in.cz.

Kvůli těhotenství musela bohužel soutěž opustit finalistka s číslem 3 – Salma Vondrová. Protože soustředění jsou fyzicky i psychicky velmi náročná, stejně jako samotný finálový večer, rozhodli se organizátoři nepodstupovat riziko její další účasti v soutěži, aby neohrozili zdraví těhotné ženy ani dítěte. Soutěžní čísla ostatních finalistek se nemění.

Photo Copyright (c) Milan Mošna a Václav Hodina - Morris Media

Čtěte také:

Reklama