Povídková kniha Vlastimila Vondrušky Krev na kapradí je druhou nejprodávanější knihou ledna. Rekordní jsou i prodeje e-knih nakladatelství MOBA. Podívejte se na další knižní novinky tohoto nakladatelství

knijaNová povídková kniha Vlastimila Vondrušky Krev na kapradí se stala druhou nejprodávanější knihou ledna. Umístění jenom potvrzuje, že její autor patří k nejoblíbenějším spisovatelům u nás.

Krev na kapradí s podtitulem Příběhy Oldřicha z Chlumu a středověké soudničky a volně navazuje na předchozí sbírku povídek Krev na lopuchu. Je rozdělena na dvě části – v první je osm příběhů v hlavní roli s vyšetřovatelem Oldřichem z Chlumu, v druhé pak deset středověkých soudniček inspirovaných skutečnými zločiny.

V lednu také vyšla u nakladatelství MOBA další kniha islandského spisovatele Arnaldura Indridassona, jež jako jediný na světě získal prestižní literární ocenění Glass Key Award dva roky po sobě.

Světový bestseller Propasti (v orig. Svörtuloft, Black Skies, 2009)

knihanás zavede na rodný spisovatelův ostrov Island roku 2005 zažívající obrovský ekonomický boom. Ctižádostiví mladí podnikatelé na sebe upozorňují svými mazanými finančními obchody celý svět. A Island je za to obdivuje. V tomto čase bezmezného růstu se ze strmé skály zřítí bankéř a zahyne. Nehoda? Zanedlouho nato vymahač dluhů umlátí k smrti mladou ženu. Vypadá to, že mezi oběma událostmi neexistuje souvislost. Jisté je však jedno: v obou případech šlo především o peníze.

Věděli-li jste, že MOBA patří mezi lídry trhu v prodeji e-knih? V současnosti nabízí 175 titulů a prosincové prodeje byly rekordní - nárůst o 100 % oproti listopadu 2012 nebo 1500 % oproti prosinci 2011. Všechny lednové top tituly budou do konce měsíce dostupné i v elektronické verzi.

Další lednové tituly nakladatelství MOBA:

Kočičí kriminálka - Kočka ve skleněném domě, Lydia Adamson

kniha

současný český román - Sedmého sedmý, Jaroslava Černá

původní česká detektivka - Uprostřed sněžení, František Uher

kniha kniha

původní česká detektivka - Mnohomluvná smrt, Stanislav Češka

kniha

román pro ženy – Prostopášník, Liz Carlyle

kniha

Chcete znát pádný důvod proč se těšit na únor? Premiérově v češtině vyjde první kniha norského spisovatele Thomase Engera, který aktuálně ve světě sklízí obrovský obdiv a úspěšně válcuje knižní trh. Jeho první knihu u nás vydá nakladatelství MOBA pod názvem Kamenný déšť.

Reklama