Plánujete dovolenou do Řecka? Nevíte, jaký si vybrat z ostrovů? Pokud jste tam ještě nebyli, vyberte si Krétu. Je to jeden z největších ostrovů Řecka a díky své minulosti a rozloze nabízí spoustu zajímavých míst, které vás okouzlí. Tedy vedle místní kuchyně, která je vyhlášená a výborná.

Kréta

Kam na Krétu?

Nejpíš se ubytujete v nějakém severním letovisku, protože na severu ostrova je velké množství pláží s vhodným přístupem do moře a podmínky pro cestovní ruch splňují letoviska, která se zde vyrostla.

Naše rada je - půjčte si auto a projeďte ostrov. Podívete se na jih ostrova, který je hornatý a není tam tolik pláží, na kterých se můžete koupat. Jsou ale krásné a stojí za to se za nimi vydat přes celý ostrov.

Také při cestě horami můžete zastavit v nějaké místní malé restauraci, který nejčastěji vede rodina. Pochoutky, které vám nabídnou jsou vynikající! Předkrmy, hlavní jídla a zákusky - to prostě musíte aspoň jednou za svou dovolenou zažít. Se stravou v hotelu, ať je sebelepší, se to nedá srovnat.

Kréta

Naše tipy pro tři celodenní výlety na koupání:

Zátoka Balos a ostrov Gramvouza:

Pokud se dostanete na Krétu, pak všechny knížky o Krétě budou ostrov Gramvouza doporučovat jako nádherné místo, které vám nemůže uniknout.
Asi vám všichni řeknou, že se na ostrov a do zátoky nedá dostat jinak než lodí. Celodenní výlet z přístavu Kasteli (záliv Kissamos) vyjde na 22 euro pro dospělého, půlka pro děti. V ceně není jídlo ani pití, to je vše možné dokoupit na výletní lodi. Na to, jak je to místo krásné, sem jezdí na výlet hodně lidí - stráví tady celý den, šnorchlují, koupou se v teplé laguně a užívají si krásy toho neobvyklého místa. Pokud vás ale tato představa odrazuje, poradíme vám, že se sem můžete dostat částečně autem a částečně po svých - sestupem dolů do zátoky Balos. Cestu sem najdete, když pojedete na východ po pobřeží,za městem Kasteli musíte najít odbočku Balos. Sedm kilometrů je cesta opravdu dost špatná, jede se maximálně dvacítkou. Štěrk, kamení, prudké stoupání nebo naopak klesání. Nahoře je parkoviště a bufet, také spousta koz. Za parkovištěm začíná prašná pěší cesta, která vede dolů, do laguny Balos. Už zeshora je vidět, jak je toto místo úžasné. Výhled na širé moře, Gramouzu a další malé ostrůvky a na zátoku s bílým pískem je krásný. Tak jen sestoupat necelé dva kilometry, napočítali jsme v jednom směru asi 500 schodů, v určitých místech schody nebyly. Ale trochu námahy stálo za to... navíc tam ani nebylo moc lidí. Výletní lodě v průběhu odpoledně odplují vy se můžete koupat, jak se vám zachce. Fakt super místo na výlet, určitě vyzkoušejte!

Kréta

Pláž Falasarna

Tuto pláž, která vypadá jako byste ji našli v Karibiku, rozléhá se na severozápadě ostrova, také kousek od přístavu Kasteli. Když se budete obávat slunce, můžete si pohodlně zaplatit lehátko a slunečník - není jich tu moc, rozhodně lehátková „masa“ nakazí dojem z této pláže. Protože tady není žádný velký hotel a návštěvních sem musí přijet autem nebo na kole. Nehrozí, abyste volné lehátko nenašli a že by byla na pláži „hlava na hlavě“. Bílý písek a pozvolný vstup do moře vám přinese celo denní pohodu a radost. Na začátku pláže jsou dvě menší restaurace, kde si můžete něco dát, pokud vás přepadne hlad a žízeň.

Kréta

Pláž Elafonisi

Tato pláž se nalézá na jihozápadě ostrova, pokud pojedete se severu, počítejte tak s dvouhodinovou cestou autem. Najdete ji snadno, cesta k ní je velmi dobře značená. Kolem této pláže je několik menších hotelů, takže je tu více lidí. Pláž je ale velmi rozlehlá, takže si určitě najdete své místo a soukromí. Kolem pláže jsou příjemné bufety a restaurace, také lehátka a slunečníky. Pláž je zajímavě členitá, patří k nejkrásnějším na ostrově. Hned vedle pláže je malý ostrůvek Elafonisi, kam se jednoduše probrouzdáte, protože voda zde sahá většinou nad kolena nebo maximálně do pasu. Pláž je známá tím, že světlý písek má růžové odstíny.

Kréta

Na Krétu se můžete dostat s cestovní kanceláří ALEX www.ckalex.cz
Aktuální zájedy na Krétu najdete na stránce http://www.ckalex.cz/zajezdy/recko/kreta.
Nezapomeňte, že sezona tady končí až v listopadu!

Jaké hotely vám chceme doporučit?

Studia Sofia ***+
(bez stravování) – cena od: 10 161,- Kč

Kréta

Aparthotel Akatos ***+
(bez stravování) – cena od: 8 011,- Kč

Kréta

Hotel Haris ***
(s polopenzí)  – cena od: 13 639,- Kč

Kréta

My jsme byli minulý rok s Alexem v tomto hotelu a byl výborný.

Reklama