David-Ulicnik-2-seznam.jpg
Zdroj foto: archiv Davida Uličníka

Davida Uličníka známe všichni asi především jako muzikálového herce, nominovaného několikrát na cenu Thálie a zpěváka několika pěveckých stylů od jazzu až po klasickou hudbu. Společně s Jiřím Kornem, Jiřím Škorpíkem a Dušanem Kollárem vystupuje ve vokálním kvartetu 4TET, které je známé nejen u nás, ale i v zahraničí.

Dalším jeho projektem je také koncertní pásmo s názvem Dialogy s Krylem, které obsahuje známé i méně známé písně Karla Kryla. Středobodem tohoto projektu je ovšem pomyslný hudební a literární dialog, pomocí kterého vám David Uličník připomene životní příběh této legendy, které je sám obdivovatelem. „Kryla jsem měl vždycky rád pro tu jeho mimořádnou schopnost zachytit svět a dobu okolo sebe. Obdivoval jsem ho zpočátku jako písničkáře. Byl ale především mistrem slova, autorem protestsongů, velkým bojovníkem za svobodu a lidská práva. Jeho zbraní byl silný text, s nímž burcoval dav. Byl rebelem, který slovem sekal jako šavlí a tnul verši do živého. Byl hlasem národa v těžkých chvílích, jeho svědomím. Říkal věci, které nadchly, ale i ty, co se lidem tolik nelíbily. Vždycky se stejně naléhavým hlasem a upřímným srdcem. To dokáže jen básník - velký český básník! V tom je důležitý pro nás všechny,“ říká David Uličník.

Nově máme tu možnost seznámit se s další stránkou tohoto všestranného českého umělce, a to na výstavě jeho obrazů, které budou k vidění od 8. března do 12. dubna v kavárně Karolínka, kam ho právě přišli podpořit jeho herečtí i pěvečtí kolegové.

Jitka-Korn-a-Brousek.jpg
Zdroj foto: archiv Davida Uličníka

Sám David Uličník mluví o svých obrazech takto: „Jedná se o barevné inspirace, které mě přivedly k myšlence vzít do ruky sadu štětců, paletu s akrylovými barvami a vydat se vstříc bílému plátnu...“ A skutečně jsou na Davidových obrazech nejpozoruhodnější právě syté, pestré barvy a barevné kombinace, které vás svou magičností doslova vtáhnou.

Přijďte se o tom přesvědčit sami, výstavu můžete navštěvovat každý den od 9:00 do 18:00 v kavárně Karolínka a zároveň si můžete dát něco dobrého na zub.

Zdroj informací: Kudyznudy.cz, davidulicnik.cz, wikipedie.cz 

Čtěte také: