Sluníčko je pro náš život velmi důležité. Zlepšuje náladu, podílí se na tvorbě vitaminu D a bronzová pokožka vypadá v letních šatech prostě skvěle. Jenže jak už to tak bývá, každá strana má dvě mince. Když to se sluníčkem přeženeme nebo se nedostatečně chráníme, výsledkem je spálená a poškozená pokožka se sklony k předčasnému stárnutí nebo dokonce rakovina kůže.

Kvůli tomu, aby se těmto neblahým důsledkům zabránilo, vznikla značka Skin expert BY DR. MAX SOLAR. Z jejího portfolia jsme vyzkoušely:

  • Hydratační mléka Sun Lotion SPF50 a SPF30 poskytující ochranu před UVA a UVB zářením, jsou vhodná pro citlivou pleť obličeje i celého těla. Mořská řasa ve složení přispívá ke zpomalení stárnutí pokožky. Dále obsahují například bambucké máslo nebo vitamin E a mléko je také voděodolné.
  • After Sun mléko po opalování s obsahem hydratačních a zvláčňujících látek, které pokožku nejen zklidňuje, ale také prodlužuje trvanlivost opálení. Obsahuje extrakt z řasy, panthenol, vitamin E i bambucké máslo a je vhodné i pro citlivou pleť.

P6230350.jpg

Co na to říkáme?

Veronika, redaktorka

Sice se sluníčku moc cíleně nevystavuju, ale v létě se mu nedá úplně vyhnout. Přesto jsem trochu ostuda a opalovací krém používám výhradně, když jdu na koupaliště, i když vím, že bych ho měla použít i před procházkou apod. Nevyhovuje mi jeho mastná konzistence a to, že se obvykle špatně roztírá. Značka Skin expert BY DR. MAX SOLAR mě ale v obou těchto parametrech příjemně překvapila. Mléko s SPF30 je krásně jemné, snadno se roztírá a neměla jsem pocit, že by na pokožce zanechalo extrémně mastný film. Podobnou zkušenost jsem měla i s SPF50. V tomto případě už byla konzistence o něco hutnější, ale s jinými krémy se to opět nedalo srovnat. S těmito produkty už mě mazání tolik neotravuje. Co se týče péče po opalování, After Sun mléko pokožku krásně hydratuje, zklidňuje a je velmi lehké. Určitě se s ním budu mazat pravidelně. Na moji suchou pokožku to byl úplný balzám.

Marta, editorka

Nepatřím k lidem, kteří by se na sluníčku spalovali, takže musím přiznat, že opalovací krém používám většinou jen na obličej, pokud nejedu někam k moři. Letos jsem se ale do té ochrany proti slunci docela dala a začala jsem mazat i nohy a ruce. Ráda jsem tedy vyzkoušela i krém od značky Skin expert by Dr. Max. Vystačím si s SPF30, tak jsem vyzkoušela ten. Mile mě překvapila jeho příjemná konzistence, která není tak mastná, jako jsem u opalovacích krémů zvyklá, ani tolik hutná. Krém je velice příjemný a rychle se vstřebal do pokožky. Co mě zaujalo snad ale ještě více, je jeho jemná a pro mne velice krásná vůně. Po opalování jsem vyzkoušela párkrát i After Sun mléko, které opět pěkně voní a pokožka je po něm vláčná a hebká.

P6230347.jpg

Můžete se těšit ještě na další redakční test produktů Skin expert BY DR. MAX SOLAR.

Nejen tyto, ale i další produkty, najdete na stránce Drmax.cz.

Reklama