Se zvířátky jsou někdy starosti. Třeba takoví křečci medvědí rádi utíkají ze svého obydlí. A pak provádějí pěkné kousky.

O tom si můžete přečíst v dalším příspěvku, který nám napsala Tepito.


S vysvědčením máme jednu historku. Dcera chodila asi do páté třídy, donesla pololetní vysvědčení - její výsledky nebyly právě ohromující, na rozdíl od svého bratra učení nepatřilo k jejím oblíbeným činnostem. To jsme ještě bydleli ve městě, starší dcera měla křečky medvědí. Nevím, jestli je znáte, ale představte si je jako dlouhosrstá bílá morčata. Neobyčejně vynalézaví tvorečci hlavně v oblasti útěkářství. Samozřejmě že v noci z terária utekli. Rozkousali kabely k reproduktorům, ohryzali knížky v knihovně, tužky v kelímku a bez povšimnutí nezůstalo ani vysvědčení ve folii na stole. Podotýkám, že dcera spí odmala velice tvrdým spánkem, tak jí řádění mazlíčků neprobralo. Ráno však byla na mrtvici a my s ní... Naštěstí byla v pokojíčku zavřená, ničitelé se nedostali dál do bytu, ale stejně škod bylo dost.

Horší bylo vysvětlování ve škole, proč vrací okousaný cár papíru místo vysvědčení. Paní učitelka napřed podezírala dceru z nekalých úmyslů - vzhledem ke kvalitě známek se jí ani nedivím. Raději jsem šla vše vysvětlit osobně, omluva sice zněla nepravděpodobně, ale byla přijata. A jak dopadli křečci - protože toto nebyl jediný jejich prohřešek, tak šli z domu - děti je rozdaly kamarádům.

Tepito

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dne je: Vysvědčení.

  • Co vy a vysvědčení?
  • Co vaše děti, jak dopadly?
  • Máte nějakou historku na téma vysvědčení?
  • Vzpomínáte si na něco, co vás opravdu nadchlo (zklamalo, pobavilo....)?
  • Měly jste ve škole nějakého nezapomenutelného učitele/ku?

Napište nám také! Jedna ze čtenářek za svůj příspěvek získá úžasnou knihu Lesohrad od Brandona Mulla (Příběhy z kouzelné obory I). Příspěvky posílejte dnes nejpozději do 14.30 hodin na e-mailovou adresu níže. Ještě upozornění - pokud byste poslala fotku, musí jít (kvůli autorským právům) o vaši fotku a jejím zasláním dáváte redakci souhlas k jejímu bezplatnému uveřejnění v tomto tématu. Moc děkujeme!

  • Redakční e-mail: redakce@zena-in.cz
  • Předmět: VYSVĚDČENÍ

les

Reklama