profimedia-0673561321.jpg
Foto: Profimedia

Kravaty byly v módě hlavně na počátku 20. století. Mezi celebrity, které si tento trend oblíbily, patřila například Avril Lavigne. Pak ale na chvíli ustal, až dokud s kravatou na krku v roce 2020 nenapochodovala na módní molo Bella Hadid během přehlídky Alyx podzim/zima 2020 a poté o dva měsíce později do ulic módní metropole na Paris Fashion Week.

Styl inspirovaný pánským oblečením se sporadicky začal objevovat výrazněji, od outfitu Zendayi na oscarové after party 2022 až po kolekci podzim/zima 2022 Louis Vuitton. Pořád však kravaty nebyly na vrcholu popularity. Až doposud!

Na týdnu módy v Paříži, kde nyní světoznámé značky představily kolekce podzim/zima 2023 bylo vidět, že kravaty jsou novým populárním doplňkem pro tento rok. Ukázal je na svých modelkách Dior, UNDERCOVER, Hermès, Valentino i Alexander McQueen.

FotoerJet-1-.jpg
Valentino, Valentino, Alexander McQueen / Foto: Profimedia

S čím kravatu kombinovat?

Kravata v kombinaci s kostkovanou látkou by mohla připomínat školní uniformu. Ale co když místo kostkované sukně zvolíte kostkovanou košili? Můžete to zkusit jako Gigi Hadid. Jde o skvělou kombinaci, která ozvláštní váš outfit a budete vypadat velice IN.

Další variantou je uvázat si kravatu klasicky k obleku. Ať už zvolíte ležérnější, nebo elegantnější styl, rozhodně neuděláte chybu. A klidně můžete pod sako obléct ještě vestičku. Vytvoříte skvělý komplet! Dokonalou harmonii vytvoří kravata i v monochromatickém outfitu, kdy bude barevně korespondovat s ostatními kousky.

64073956f203bblobid0.jpg
Jenna Ortega, Zoe Saldana / Gigi Hadid / Foto: Profimedia

Černá kravata se dá kombinovat s mnoha oděvy, stejně tak bílá. V poslední době letí gotický styl, a tak můžete černou kravatu obléct klidně k celočernému outfitu a hodí se i ke kožené bundě nebo kabátu. Inspirujte se třeba herečkou Jennou Ortegou, která v poslední době zazářila v seriálu Wednesday. Ke vzorovaným kouskům zase můžete zvolit kravatu se stejným vzorem.

Kravata k šatům? Pokud sáhněte po košilových či blejzrových šatech, kravata se k nim skvěle hodí a udělá z nich šik outfit, který bude zase o stupínek výš. Ale nemusíte se toho bát ani u dalších variant. Stejně perfektní bude kravata i k sukni.

FotoJertet.jpg
Dior, Hermès, UNDERCOVER / Foto: Profimedia

Jak kravatu uvázat?

Pokud patříte mezi ty, kteří si neumějí uvázat kravatu, není nic snazšího, než si pustit video tutorial na YouTube nebo TikToku. Pokud budete chtít být letos IN, budete to rozhodně potřebovat!

Zdroje: Autorka článku, BustleInStyle, Coveteur