Včera nás Honza informoval, že se jim se Zuzkou narodil syn Matěj „Reacher“ Dosoudil. Hned jsme mu položili pár otázek a on na ně ještě plný emocí odpověděl, pak utíkal za Zuzkou do porodnice...

Těhotenský blog Zuzky Dosoudilové končí. Není to ale smutná zpráva, končí, protože se jí (a Honzovi) narodil syn Matěj. Takhle mi to Honza včera oznámil...


Ahoj Jakube!

Matěj „Reacher“ Dosoudil se narodil 14.01.2013 ve 12.05 hod císařským řezem. Porodní váha 4,01 kg a délka 51 cm. Je to kluk jako buk. :-)
Reacher je zdravý a má se čile k světu. Zuzanka je po operaci unavená a zesláblá, ale věřím, že se bude rychle zotavovat.
Přikládám několik fotek Matěje.

Zatím se měj fajn,
Honza


Jednu fotku už jsem vám včera ukázal, teď jsou na řadě tedy všechny. Prohlédnout si je můžete v této fotogalerii...

FOTOGALERIE: 4 snímky

Ještě jsem Honzu poprosil o pár odpovědí, protože mě zajímalo, jak se novopečený tatínek cítí a co prožívá. Odpověděl na ně rychle, ježto letěl za Zuzkou a Matějem, což už samo o sobě ilustruje jeho pocity.

Rozhovor s novopečeným taťkou

Jaký je to pocit, poprvé tatínkem?
Je to něco krásného a úžasného. To se nedá slovy popsat, to se musí prožít. Když jsem Matýska poprvé držel v náruči... Strašně emotivní chvíle, když mi začalo docházet, že od teď už jsme rodina. Jsem neskutečně šťastný.

Bál ses o Zuzku a Matěje?
Někde hluboko jistá obava před císařským řezem byla, ale snažil jsem se ji nepřipouštět. To je ale zřejmě úplně normální, když se děje něco takového s vaším milovaným člověkem. Vždyť Zuzka podstoupila regulérní operační zákrok. Ale při samotném porodu a operaci jsem byl již naprosto klidný. Viděl jsem profesionální a současně lidský přístup personálu před zákrokem a říkal si: „Tady ti lidi vědí, co dělají, dopadne to v pohodě.“

Byl jsi u porodu (tady se možná ptám trochu blbě, když to byl císař, ale úplně nevím, jak to v Kladně probíhá, jestli se třeba můžeš dívat přes nějaké sklo...)?
U samotného porodu a operace jsem nebyl, ten probíhal na operačním sále, kam se normální člověk nedostane a žádné sklo tam není. Mezitím jsem čekal na porodním boxu, kde by jinak Zuzka normálně rodila. Byl jsem fakt v klidu, četl si časopis, najednou slyším dětský křik a vím, že je to náš Reacher. Nikdo jiný totiž v té době na žádném porodním boxu nerodil. Za chvíli přišla sestřička a řekla, ať si vezmu foťák a jdu se podívat na synka. Nádherné okamžiky, viděl jsem, jak ho otírají, váží, měří, dávají do zavinovačky. Pak jsem s ním byl sám asi tři čtvrtě hodiny na porodním boxu. To jsem si užíval, chvíli jsem se bál, zda Reachera držím správně, ale asi ano, protože za chvíli se uklidnil, přestal plakat a jen tiše dýchal.


Za redakci ještě jednou gratuluju! Vy se, milé čtenářky, můžete ještě těšit na jeden příspěvek do Zuzčina blogu, totiž z naší redakční návštěvy, kterou plánujeme někdy příští týden, po Zuzčině a Matějově návratu z nemocnice.

Matěji, vybral sis prima rodiče!

Zuzčin těhotenský blog (pozpátku)...

Reklama