Je možné v průběhu splácení půjčky nastavit nižší měsíční splátky? Nebo si ke stávající půjčce pořídit další úvěr? Na tyto otázky odpověděl Ing. Roman Kopecký, MBA, který je od roku 2012 produktovým manažerem spotřebitelských úvěrů v internetové mBank.

Ing. Roman Kopecký, MBA

Ing. Roman Kopecký, MBA

Dobrý den, před dvěma lety jsme si vzali půjčku na rekonstrukci domku, nyní bychom si potřebovali vzít další půjčku na úpravy zahrady. Je mi 57 let, manželovi bude za rok 60, máme šanci nějaký úvěr ještě získat?
Pro schválení půjčky není důležitá horní, nýbrž spodní hranice věku – žadatel musí být starší 18 let. Dalšími zásadními faktory jsou trvalý zdroj příjmů a trvalé bydliště na území České republiky. V neposlední řadě je důležité, zda svou stávající půjčku splácíte včas a nemáte ani žádné jiné nesplacené pohledávky.

Pokud tedy budete mít několik dalších let stálý příjem, který bude dostatečně vysoký na to, abyste pokryli dvě splátky a další měsíční výdaje, neměla by být – i s ohledem na váš věk – další půjčka problém.

banka

A co když nám podmínky půjček přestanou v průběhu splácení z jakéhokoliv důvodu vyhovovat a budeme chtít platit méně nebo budeme potřebovat nastavit nižší měsíční splátky?
Budete-li mít pouze dva úvěry, je pro vás nejjednodušším řešením jejich refinancování. To znamená, že vám i nadále zůstanou obě dvě půjčky, ale po jejich převedení k jiné bance získáte výhodnější podmínky (nižší úrok, delší dobu splácení atd.). Od letošního února nabízí možnost refinancování také mBank, u které si můžete půjčku navýšit o dalších 10 % a dobu splácení prodloužit až na 84 měsíců. Internetová mBank zároveň garantuje, že její půjčka zůstane nejlevnější po celou dobu splácení. Pokud byste našli lepší nabídku, mBank ji dorovná.

Čtěte také:

Reklama