...říká se. Ono se to říká ještě trochu peprněji, ale to bych si zase netroufla.


Ach jo, taky patřím k těm postiženým, a to jsou v módě nohy nekonečně dlouhé. Ty úplně ideální navazují na pevný , dobře tvarovaný zadeček, ploché bříško, no však to znáte...
A nám, co je příroda nenadělila, nezbývá nic jiného než trochu čarovat a klamat tělem. Co dělat s nohama krátkýma nebo kratšíma, než by si každá z nás přála? Pojďme si probrat všeobecně propagovaná pravidla:

A - Spolehlivým prodlužovadlem jsou vysoké podpatky. Naučte se na nich chodit a budete mít vystaráno. Budete se dívat na svět lehounce z patra, a to zvýší vaši sebedůvěru.
No jo, ale co když se na podpatcích cítíte nejistá, jste celý den na nohách nebo vás bolí nohy? Volte sice nižší, ale nějaké.  V úplně plochých botách budete mít chůzi jako kachna, a to vám na kráse ani na zdraví nohou nepřidá.
Další chybou pro krátkonožky je opačný extrém. Podpatky přehnaně vysoké. Budet vypadat jako slepice na chůdách.

B - Nikdy nenoste kalhoty ve zkrácené délce, i kdyby byly sebemodernější: zkrácená délka kalhot  zbytečně na váš nedostatek upozorní. Oko totiž  zachytí snadněji horizontálu (délku nohavice).
S tímto názorem souhlasím, ale někde jsem četla, že naopak kratší nohavice (třeba tříčtvrťáky) postavu lehce pozvednou. Tak si to přeberte.

C - Vhodné pro vás nejsou ani kalhoty těsné, protože jenom přitahují pozornost k místu, kde zadeček přechází v nohy.
Já dodávám: přesně 
řečeno prozradí, že máte delší tělo než nohy. Pro váš šatník jsou určeny jedině kalhoty pořádně dlouhé, které kryjí boty na podpatku tak, aby lem nohavic sahal až k zemi.
Ale pozor na nohavice courané po zemi, na to zas já.

D - Zbytečně si také ubližujete, pokud oblékáte šaty přes kalhoty.
Tady bych možná udělala výjimku. Já mám docela dobrou zkušenost s tunikami (to platí i o minišatech), které končí těsně pod rozkrokem. Ideální jsou ty, které mají asymetrickou délku. Šikmina protahuje. Ale záleží samozřejmě na proporcích, na každého platí trochu něco jiného.

E - Pro boty, ponožky a kalhoty zvolte jednu barvu, opticky tak své nohy prodloužíte.
Souhlasím a mohu vřele doporučit.

F - Pozor na sukně a kalhoty se sníženým pasem, oboje vaše nohy jen zkracuje.
Tady bych také nebyla tak striktní. Jestliže máte vyvážené proporce, ani bokovek se nemusíte bát.

Jak jste na tom vy?
Také máte pocit, že vaše nohy nejsou dost dlouhé?
Nebo jsou opravdu krátké?
Jak se oblékáte?
Řídíte se výše uvedenými pravidly?
Nebo jsou vám fuk?

Reklama