image.png
Foto: Shutterstock

Kratší mikádo patří k účesům, které nevycházejí z módy a letos to platí dvojnásob (dokazují to například Hailey Bieber nebo Zendaya, které si ho oblíbily). Ačkoliv se to nemusí zdát, krátký bob je všestranný účes, který lze upravit do několika vzhledů – mokrý styling, objemné vlny nebo uhlazený rovný účes.

Tento účes můžete zvolit, ať už máte jakýkoliv tvar obličeje, jen musíte správně vybrat styling,” říká kadeřník Harry Josh. Také záleží na tom, jaký máte typ vlasů a kolik času vás bude stát příprava. Je to, zejména v létě, velmi praktické, protože se vám vlasy nebudou lepit zezadu na krk a nebude vám takové horko.

Unknown.jpg
Foto: Profimedia

S přípravou začněte ve sprše
Základ každého účesu začíná už ve sprše. Pokud jsou vaše vlasy mastné anebo jemné, použijte šampon pro objem a kondicionér volte v malém množství a naneste jen na konečky. Pokud jsou ale vaše vlasy hustší, můžete si dovolit dát větší množství kondicionéru i do délek. Snažte se vlasy při mytí moc necuchat, spíš do nich produkt vmačkávejte. Snažte se je už mokré lehce nastylovat do takového tvaru, kterého chcete ve finále dosáhnout.

Vlhký styling
Vlasy vysušené ručníkem ošetřete bezoplachovým kondicionérem a uhlazujícím krémem. Ten pomůže udržet vlasy hydratované, lesklé a bez krepatění. V takovém případě už nemusíte použít žádnou tepelnou úpravu a nechat vlasy v jejich přirozené struktuře. Pokud máte jemné vlasy a chybí vám objem, nevyhnete se vysoušení pomocí fénu a kulatého kartáče. Klidně vysušte jen kořínky vlasů, které budete u fénování nadzvedávat kulatým hřebenem a zbytek vlasů můžete buď namačkat do přirozených vln nebo vyfoukat a případně vyžehlit do rovna.

Final touch
Ať už jste si zvolili vlnitý, nebo rovný vzhled, oba dva budou potřebovat zafixovat lakem na vlasy. Bojíte se, že to přeženete a nanesete ho až moc? Máme pro vás tip. Nastříkejte do vzduchu sprej a stoupněte si pod něj. Částečky laku rovnoměrně dopadnou na váš účes a nemusíte se bát, že na některých pramenech budete mít zbytečně velkou vrstvu.

Krátký bob je velmi jednoduchý minimalistický účes, který bude vypadat výborně i s vlasovými doplňky – zkuste sponky, čelenku nebo skřipečky. Tento účes se bude parádně vyjímat na podzim, kdy na hlavu nasadíte klobouk či baret a elegantní kombo je na světě.

Zdroj: kadeřník Harry Josh, InStyle, kadeřník Nunzio Saviano

Reklama