Příběh víly

I přes ne moc dobré herecké výkony Příběh víly stojí za zhlédnutí. Snový snímek s bisexuální tématikou odráží i to, jak může být smetánka znuděná. Film je zajímavý především tím, že se na ni můžeme dívat. Zajímá nás „šmejdění“ v luxusních interiérech a jednoduše se tak dokážeme zasnít. Zvlášť, když slyšíme šumění moře, cinkání perel na krku hereček či jako bychom cítily spalující žár slunce na francouzské riviéře. O to více je nepříjemná část, kdy milenec majitelky domu uspořádá zakouřený večírek v kožených bundách.

Bylo nebylo...

Keira Knightley jako Coco Chanel vypadá prostě skvěle! Film se odehrává v prvním obchodě Chanel v Deauville kolem roku 1913. Přihlížet můžeme dialogům, které Coco vede s dámami ve městě, jež jí byly inspirací pro některé z jejích nejslavnějších návrhů. V jedné scéně říká Lady de Gray, že má Coco na sobě manželovu bundu, ta jí však s klidným hlasem odpovídá: „Tweedové bundy vypadají na ženách velmi elegantě.“ A tak se i ve skutečnosti mohl zrodit tento trend. Mimo jiné zde hraje například Clotilde Hesme, která si v roce 2016 zahrála v úspěšném snímku o prvním černošském klaunovi Monsieur Chocolat, americká top modelka Lindsey Wixson nebo britská top modelka Stella Tennant. Milovníci módy vědí, že byla ve filmu představena kolekce Croisière 2011/12.

Reinkarnace

Reinkarnace je nejkratší ze zmíněných filmů a je v něm představena kolekce Paris-Salzburg 2014/15 Métiers d’art. Snímek byl pro Karla Lagerfelda ideální příležitostí k rozvoji umělecké spolupráce s Pharrellem Williamsem, který je blízkým přítelem návrháře a obdivovatelem značky Chanel. Umělec hraje hlavní roli po boku slavné modelky Cary Delevingne a zároveň složil i soundtrack.

Návrat

V prosinci 1953 Coco Chanel zažila neuvěřitelný návrat do středu pozornosti. Po patnácti letech, kdy ve světě módy chyběla, otevírá módní dům Haute Couture. Kolekci však vítá francouzský tisk poměrně chladně. Zato americká média nový design podporují a berou ho jako znovuzrození stylu Chanel. Film vypráví střípek z období, které navždy nesmazatelně zapsalo Coco Chanel do dějin módního průmyslu. Hlavní roli hraje senzační Geraldine Chaplin. A ano, jméno není pouhá shoda. Americká herečka je opravu dcerou Charlese Chaplina. Dnes je jí 74 let.

Čtěte také:

Reklama