Mít dokonale upravené ruce, jak se od ženy očekává, zahrnuje i perfektní manikúru. Nenechte si proto ujít testování laků na nehty.

laky

Všechny testované laky jsem aplikovala stejně. Prvně jsem nanesla podkladový lak, následně barevný (testovaný), který byl ve dvou vrstvách pro lepší krytí. Po zaschnutí jsem nepoužila svrchní lak, jak by tomu mělo být. Zajímalo mě, jak bude testovaný produkt vypadat sám o sobě, hlavně, jak bude držet bez pomoci top coatu, který trvanlivost laku prodlužuje.

  • Co mě u laků zarazilo a popravdě zklamalo, byla jejich výdrž. Vesměs všechny vypadaly na nehtech hezky pouze 2-3 dny.

testování laků

1., 2. ULTIMATE Nail LACQUER, Catrice, 65 Kč

Odstín: 120 Berry Necessary, 106 SUNdra

laky

+ Netradiční odstíny barev+
+
Dobré krytí již při první vrstvě
+ Příjemná cena
- Tlustý štěteček (osobně mám raději tenčí)

  • Z těchto dvou laků se mi více líbila růžová varianta. Odstín 106 SUNdra není klasicky křiklavý tón, naopak, je tlumený, proto se hodí i pro zimní dny. Tmavá barva laku mě zaujala pro svůj zvláštní odstín. Laky mají hutnější konzistenci, která zajišťuje dobré krytí.

3. STRENGTHENING NAIL LACQUER, Jafra, 210 Kč

Odstín:Runway Red

laky

+ Krásně sytá barva
+ Dobré krytí již při první vrstvě
+ Rychle schne
+ Gelový efekt
- Tlustý štěteček

  • Lak poskytuje dokonalé krytí a vysoký lesk již v první vrstvě. Ocenila jsem, že je rychleschnoucí. Nemusíte čekat dvacet minut, než můžete začít něco dělat. Na tomto laku mě nejvíce nadchla barva. Působí sexy, smyslně, a tak trochu „rajcovně“.

4. Alessandro, 280 Kč

Odstín:BERRYLICIOUS

laky

+ Krásný odstín
+ Lesklý povrch
+ Plastový uzávěr dobře padne do ruky
- Nutnost dvou vrstev
- Tlustý štěteček

  • Přesně tyto odstíny miluji. Nejsou tak tvrdé jako černá, ani prvoplánové jako klasicky červená barva. Konzistence laku na nehty je sice hustá, ale lak „čárkuje“, proto je nutné dát dvě vrstvy. Ve výsledku lak vypadá skvěle.

Nenechte si ujít:

5. SpaRitual, 273 Kč

Odstín: Poppy

laky

+ Neobsahuje toluen ani formaldehyd
+ Tenký štěteček
+ Gelový efekt
+ Gumový uzávěr s drážkami dobře padne do ruky
- Nutné dát dvě vrstvy

  • Jedná se o veganskou značku, tudíž by samotný lak neměl zatěžovat nehty. Co se mi líbilo, byl štěteček. Jak už jsem zmiňovala, mám raději tenčí štětečky, díky nim nemám tolik barevného laku všude kolem nehtů. Už při první aplikaci byla barva výrazná a lesklá. Bylo třeba dát dvě vrstvy, aby bylo krytí perfektní. Výsledný efekt je naprosto parádní.

6. Lak na nehty s gelovým efektem, Yves Rocher, 119 Kč

Odstín: 27. Rose vif

laky

+ Netradiční a zářivá barva
+ Gelový efekt
+ Rychle schne
- Tlustý štěteček

  • Na první pohled mě zaujala výrazná barva laku. Pro první jarní dny jako dělaná. I po aplikaci byl odstín stejně sytý. Složení je obohaceno o pryskyřici z elemi, která nepoškozuje nehty, jednoduše se nanáší a rychle schne. Nehty jsou díky tomuto laku podstatně pevnější. Po zaschnutí vypadají jako od profesionální manikérky.

7. Gel Nail, essence, www.kupkosmetiku.cz, 39 Kč

Odstín: 14 do you speak love?

laky

+ Gelový efekt
+ Příjemná cena
+ Gelový efekt
+ Dobré krytí již při první vrstvě
- Tlustý štěteček

  • Laky této značky pro mě nejsou nic nového. Používám je často. Nabízejí širokou škálu barev, dobré krytí a výsledný gelový efekt. Barva testovaného laku se mi líbila, opět jedná o tmavší odstín červené, který mám ráda. Jak se říká, za málo peněz hodně muziky.

Čtěte také:

 

Krásné nehty znamená i správná výživa.

Odborníci Světové zdravotnické organizace (WHO) doporučují 5 porcí ovoce a zeleniny každý den jako součást správné výživy. Jednou z těchto porcí může být 200 ml 100% džusu nebo 100g kapsička pyré.  Výzkum říká, že více než polovina Čechů (56,7 %) pije méně než 3 litry džusu týdně. Češi preferují džusy ovocné, pouze 38 % populace prohlásilo, že pije džus zeleninový (většinou dospělí). Asi 55 % zná pyré jako volně prodejný výrobek.