Jak probíhala Mezinárodní výstava fretek v brněnských Lužánkách a co se při výstavě těchto mazlíčků posuzuje, to se dočtete v příspěvku naší brněnské dopisovatelky Jitky C.

fretka

Máte ráda domácí chlupáče? Pokud ano, jednou z alternativ je fretka. Věděla jste, že jde o třetího nejoblíbenějšího mazlíčka vůbec? A stejně jako psi a kočky mají i fretky své výstavy - v Brně v Lužánkách probíhala tuto neděli dokonce mezinárodní. Zavítala na ni naše brněnská agentka Jitka C.

Mezinárodní výstava fretek

13. 2. 2011 mohli návštěvníci brněnských Lužánek shlédnout mezinárodní výstavu třetího nejoblíbenějšího domácího mazlíčka vůbec. V budově centra volného času se sešlo na čtyřicet fretek, aby soupeřilo v kategoriích Junior samec, Junior samice, Samec nekastrovaný, Samice nekastrovaná, Samec kastrovaný a Samice kastrovaná rozdělených navíc do barevných variant. Fretky se posuzovaly v deseti kritériích s maximálním ziskem 100 bodů.

Kdo by ale čekal, že plně postačí vhodné zbarvení zvířátka, byl by velmi překvapen. "Tchoříci" museli dokázat i svou obratnost a poslušnost to například ve spletitém bludišti.

Pro nejúspěšnější byla nachystána celá řada cen, ale množství přihlášených v poměru ku množství odměn dávalo tušit, že s prázdnou nakonec neodešel vůbec nikdo. Koho tedy nepotěšila přední pozice, mohl se aspoň radovat z krásné keramické trofeje, kterou pro něj připravili děti ze Soukromé základní umělecké školy Universum.

fretky ceny

Největší odměnou ale asi pro všechny byla radost z chovu těchto milých a temperamentních zvířátek, kterým za vzorné chování v tak stresujícím prostředí patří můj nejhlubší obdiv.

fretka

Jitka C.

Fotografie: Autorka

 

Reklama