K létu patří stejně neodmyslitelně jako sandály nebo sluneční brýle. Jsou nepostradatelné hlavně pro ženy, které mají rády pohodlí, sukním moc neholdují, ale nechtějí se péct v dlouhých kalhotách. A těch je asi většina.

Jak tak pozoruji kolem sebe, Češky jsou spíš kalhotové. Šatům a sukním se sice blýská na lepší časy, ale kalhoty v popularitě stále vedou. Jakmile se oteplí, nevyměníme je za sukně, ale zkrátíme nohavice. Obrazně řečeno, samozřejmě.  

Mladé ženy a dívky (nejen) s hezkýma nohama si obléknou raději ultrakrátké šortky než minisukně. Je to pohodlnější. Nač neustále hlídat, jak si sednout, nebo jak se sehnout, když jsou šortky stejně sexy (ne-li víc )než krátké sukně?

Šortky „trenýrkové“ délky jsou vidět málokdy, spíš na podzim s legínami, zatímco nejoblíbenější bermudy doslova zaplavily ulice. Nosíte je také?

Co žena, to jen jiný názor na délku nohavic, střih a materiál.

Délky kolem kolen (nad a pod) jasně vedou. Jsou většinou sportovního střihu, volné a pohodlné. Hodí se k nim tenisky, sandály, ale i boty na klínku.

Ve světě už se ujaly šortky jako součást společenských outfitů, nebo dokonce kostýmů, ale my jsme daleko konzervativnější. Kam také takový kostým nosit, že?

Novinkou poslední doby jsou šortkové overaly. I když jsou tzv. trendy a in, na ulici je skoro nevidíme. Možná jsme k nim ještě „nedozrály“, a kdo ví, jestli vůbec dozrajeme.

Vždyť jsem říkala, že jsme konzervativní. Ale není to škoda?

Vybrala byste si z našeho fotoalba?

Foto: Tamsin, Reserved, Met, Topshop

Co vy a šortky, milé ženy-in?

  • Nosíte je? K jakým příležitostem? Na jakou délku nohavic si troufnete?
  • Jakou máte nejraději a proč?
  • Jste k sobě kritická? Podle čeho vybíráte kraťasy?
  •  Jakou délku jste nosila dříve a jakou dnes?
  • „Vyrábíte“ si kraťasy ustřižením dlouhých kalhot, nebo si zásadně kupujete originál?
  • V jakých obchodech nakupujete?
  • Kolikatery šortky máte?

Napište nám a pošlete třeba fotku svých nejmilejších kraťasů. Nejlépe na sobě.

A vaše příspěvky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Reklama