Tomu se říká paradox. Zrovna když jsem se chtěla rozplývat nad krásami zimy, nastane obleva. Ale věřím, že vám z té krásy přece jenom něco zůstalo v podobě fotografií. Doufám, že nám je pošlete.

Vzpomínám si, bylo to tuším před dvěma lety, kdy se v lednu radikálně oteplilo. Na slunci se teploty vyšplhaly k neuvěřitelným dvaceti stupňům. Byli jsme tenkrát koňmo na vyjížďce a doslova se brodili proti proudu řeky.

obleva

To není plavení koní, ale cesta lesem

Tak vypadaly cesty po oblevě, která nás takřka ve stejnou dobu potkala i letos. A tak jsem se radovala, že sníh pokryl i špinavou Prahu a těšila se, že to nějaký čas ještě vydrží.

Někomu by brzký příchod jara už vyhovoval, ale já si nedělám iluze, že se zima, a to pořádná, ještě nevrátí. Z té letošní už mám poměrně dost fotek. Vždycky, když jdeme někam do přírody, vezmu si foťák. Díky ledu a mrazu se dostanete na místa, kam byste v létě vstoupit nemohli. Třeba doprostřed rybníka nebo močálů. A občas se vám naskytne úkaz, hodný zvěčnění. A že jich není málo, dokládá moje slušná sbírka.

awni

Alwin na bocháncích zmrzlého sněhu v místech, kde bychom se v létě bořili v bažinách

sníh

Orobinec na břehu rybníka

Sníh nádherně kontrastuje s temnými linkami větvoví stromů, ale i obyčejné uschlé trávy, které byste jindy přehlédli bez povšimnutí, získají nový půvab.

Ale co mě fascinuje nejvíc, je led. Jaká umělecká díla umí vytvořit mráz? Co výtvor, to originál. Těch tvarů, struktur a variací. Od něžného krajkoví přes „zrcadla“ až po bizarní tvary a ledopády.   

Podívejte se na moje „ledové“ fotoalbum.

A co vy, milé ženy-in? Pochlubíte se také svými zimními fotkami. Rády s sebou berete foťák i v zimě? Co vás na zimní přírodě nejvíc fascinuje? Máte fotku, na kterou jste obzvlášť hrdá? Máte sérii fotek, které mají jedno téma?

Pošlete nám svoje umělecké fotky se zimní tematikou.

Na vaše snímky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Důležité upozornění: Předpokládám, že se sejde opravdu velké množství příspěvků. Prosím, vyberte maximálně pět nejlepších snímků, aby se dostalo na všechny. Víc jich od jedné autorky nestihneme vydat. Děkuji za pochopení.

A na co se může těšit jedna z vás, kterou vybere odborná redakční porota?

Tuhý pudr v neutrální barevnosti, který se hodí pro všechny odstíny pleti. AVON

pudr

 

Reklama