Jestli vás láká podzemní svět jeskyní, máme pro vás skvělý tip na výlet. Nedaleko svérázné slovenské vesničky Ždiar, známé svou lidovou architekturou, se nachází Belianská jeskyně – jediná zpřístupněná jeskyně v Tatrách!

Zvládne to každý
Ke vstupu do jeskyně vede turistický chodník. Prohlídková trasa jeskyně se sice vyznačuje častým stoupáním a klesáním, ale díky nim, stejně jako i celkovému rozložení jeskyně, váš zrak okouzlí pohled na mnohé sintrové vodopády, stalagmity připomínající pagody i sintrová jezírka a na bohatou krápníkovou výzdobu, v některých patrech s výškovým rozdílem 112 m.

Skrytá nádhera
Vstupní části Belianské jeskyně byly známé již zlatokopům ve druhé polovině 18. století, avšak jeskynní prostory zůstaly na dlouhou dobu lidským očím skryté. Až roku 1881 jeskyni prozkoumali a znovu objevili J. Husz a J. Britz. Malá část jeskyně byla veřejnosti zpřístupněna už roku 1882 a roku 1896 tu bylo instalováno elektrické osvětlení. V současnosti je z Belianské jeskyně veřejnosti přístupných 1 135 m, které rozhodně stojí za zhlédnutí.

Není nad bydlení u jeskyně
Pokud se rozhodnete v tomto okouzlujícím kraji prožít prodloužený víkend, nebo třeba i celou dovolenou, ubytujte se v penzionu Tatrakon, od Belianské jeskyně 3 km vzdáleném. Ubytování v něm nabízí výhled na panorama Belianských Tater a Spišskou Maguru. Apartmán, dvou-, tří- i čtyřlůžkové pokoje, možnost stravovat se přímo v penzionu (plná penze i polopenze), kde si můžete vybrat z jídelního lístku až 90 pokrmů, bezplatné parkoviště a vstup povolený i čtyřnohým domácím mazlíčkům jsou benefity, díky nimž si penzion získal už i své věrné návštěvníky.

Jistě oceníte hlavně služby recepce penzionu Tatrakon, která funguje jako informační centrum, a kde vám rádi doporučí nejatraktivnější destinace pod Tatrami. Další dny si pak budete moci vychutnat pěší túry na Popradské pleso, do Bachledové nebo Monkové doliny, anebo se zajet vykoupat na nedaleké termální koupaliště ve Vyšných Ružbachoch. Nebo se snad rozhodnete pro wellness svět v nedalekém Aquacity Poprad?

Více informací získáte na lince 00421 052 449 81 31.

Reklama