Plastové truhlíky mají jistě soustu výhod. Jsou lehké, levné, nepropouští vodu a dají se sehnat v různých velikostech. Jejich nedostatkem je vzhled. Ale i ten se dá vylepšit. Schovat do netradičních nádob třeba ze dřeva nebo proutí.

kytky

Květiny v truhlících už nám krásně kvetou, a jediné co trochu kazí celkový dojem, je materiál. Plast je „nehezký“, podivně zbarvený a bez struktury. V horku se snadno zahřívá a zapařuje.

kytky

Zabijte dvě mouchy jednou ranou a pořiďte květinám druhý obal. Třeba ze dřeva nebo z proutí. Květináče a truhlíky budou vypadat stylově a navíc získají další izolační vrstvu, která ochrání květiny a jejich kořeny před přehříváním.

kytky

Můžete si je koupit v zahradnických centrech, ale věřím, že větší radost vám udělají takové, které si sami seženete. Fantazii se meze nekladou.

kytky

Poslouží vám obyčejné laťkové bedýnky, košíky, soudky a různé dřevěné nádoby, které se dříve používaly k úplně jinému účelu. Třeba zelinářské různé přepravky, máselnice, díže, či dřevěné „necičky“. Vypadají stylově a květinám to v nich opravdu sluší.

kytky

Stačí je očistit a nalakovat bezbarvým lakem, nebo barvou, která bude ladit s okolním prostředím. Povrchová úprava dá obalu nový „kabátek“ a zároveň dřevo naimpregnuje proti vlhkosti.

Proutěné obaly jsou poněkud choulostivější a hodí se spíš na zastřešená stanoviště. Na okna pod přesahující střechou, pergoly, nebo lodžie.

Čtěte také: