Chystáte se na Kanárské ostrovy? Pak si vyberte Tenerife! Tento ostrov nabízí nejen krásné pláže a relaxaci, ale také spoustu možností pro pěší výlety. 

Ostrov Tenerife je největším z Kanárských ostrovů. Sever ostrova je o něco chladnější a častěji zde prší, takže je neuvěřitelně zelený – plný banánových plantáží a stále kvetoucích stromů a keřů.


Jižní část ostrova je vyprahlejší s výrazně teplejším počasím, zde se rozléhají největší oblíbená letoviska. Na dovolenou sem můžete přijet kdykoliv v roce, vždy je tu příjemně teplo.

 

Symbolem ostrova je nejvyšší hora Kanárských ostrovů i celého Španělska  Pico del Teide (3718 m). Ostrov je sopečného původu, i hora Teide je spící, ale doutnající sopka. Kolem nejvyšší hory se rozprostírá nádherný národní park Teide, který zabírá 36 % celkové plochy ostrova. Všechny cestovní kanceláře sem pořádají výlety. Pokud si chcete ale výlet užít, vypůjčete si auto a zajeďte sem sami. Sopečná krajina je nádherná. Lávová pole s ostrými výčnělky, hrdé skalní útvary a vysoké hory vám připraví nevšední zážitek. Je to místo, které už je nad mraky, takže je tady vždy slunečno a chladno. Pokud budete chtít, můžete se vydat lanovkou necelých 200 metrů pod vrchol vulkánu Pico del Teide. Lanovka ale jezdí pouze za dobrého počasí. Při koupi jízdenky si rozmyslete, zda pojedete také dolů, nebo si uděláte sestup pěšky. Jinak vám prodají jízdenku jen jedním směrem a nahoře už není možné si koupit lístek zpátky. Sestup dolů není náročný, je to hezká túra po vyznačené a bezpečné cestě. Jen nezapomeňte na teplejší oblečení a kvalitní boty. Teplota nahoře se i v létě často blíží nule.

 

Kam na Tenerife?

Letoviska – Playa de las Américas, Los Cristianos, Los Gigantes

Playa de las Teresitas – oblíbená uměle vytvořená světlá pláž

Národní park Teide – pustá krajina s nejvyšší horou, sopečnými komíny a lávovými poli

Masca – vesnička s nádhernou krajinou

La Laguna – město zapsané na seznamu památek UNESCO

Paisaje Lunar – bílé skalní útvary vypadající jako měsíční krajina poblíž vesnice Vilaflor

Taganana, El Draguillo – ideální oblast pro surfaře

Jak se dostat na vrchol Pico del Teide?

Pro samotný vrchol sopečného kráteru si musíte vyřídit bezplatné povolení v kanceláři národního parku, která je v Santa Cruz de Tenerife. Úřadují ve všední dny od 9 do 14 hodin. Musíte mít pas, povolení je omezeno časově, platí pouze na jeden den.

 

Chcete půjčit auto? Je nejlevnější si ho „zabukovat“ už před odletem přes internet. Cena je cca na 90 euro za celý týden. Na místě  je cena za 35 euro na den.


   Informace o Tenerife

   Je největším z Kanárských ostrovů, patří pod Španělsko

   Doba letu z Prahy je 4,5 hodiny

   Místní měna je Euro

   Cestovní kancelář – CanariaTravel

   Očkování – žádné, doporučuje se žloutenka

 

 

Jak se na Kanárské ostrovy dostat?

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast – cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 6, případně na telefonu: +420/221969224 nebo +420/221969234,  mobilní operátor 602313049,  fax 224946391 nebo 224 948025.

 

Reklama