Dvě čtenářky a každá má jiný vztah s matkou. Čtenářka Mirka si oba rodiče užívá a s matkou chodí dokonce za kulturou, to čtenářka Iv. si k matce vybudovala vztah až skrz vlastní děti...

Další dva příspěvky k dnešnímu tématu jsou od čtenářek Mirky a Iv. Oba hovoří o matce, ale každý na jinou notu...


Vážené ženy,pánové in,dnešní téma mi připomnělo,že mám tak trochu zaražené návštěvy.Dnes píšete o smutku,stáří.I mé rodiče mají už více křížků,navštěvujeme se rádi a často.Mamka je svěží starší paní zajdeme do kina,divadla na všechny vystoupení vnoučat.Taťka je horší jak zdravotně tak elánem neoplívá.2 roky zpět prodělal infarkt s mrtvičkou a od té do to není ono.
Občas se zastaví kamarádi jeho věku 70 a +,lákali ho na pivo.Taťka si nevěřil na cestu zpět.Nabídla jsem když jezdím na hudebku s dcerou,že vyzvednu jeho i dceru.Děda vyrazí v 15 30 v 18 končí hudba fungovalo to výborně skoro už 2 roky.Děda osvěžen kamarády těší se vždy na ůterý.
Tento týden dcera odjela na lyžařský kurs a já zapomněla.A byl Valentýn manžel koupil DVD.Mamka zavolala zda hudba trvá déle???
Táta netrpěl točili kola panáků,poslední kolo jsem platila já.Waldemarovi čerešinkya vůni slivovičky ještě nevymizela.Rozvezli jsme kámoše,a když jsem se loučila na chodbě s pusou na čelo bylo mi jasné že karta starostlivosti se obrátila.Mamka se zlobí táta mi mával na další úterý.Mám zaražené návštěvy než to mamku přejde.
Krásný den,
Mirka

pozn.: táta je v pohodě :)


Vzpomínka Ekleinovky ve mne vyvolala podobné reakce..

Opravdu is musíme vážit toho, co se už nikdy nevrátí.

Já měla také celý život problematický vztah s mamkou.Vyrovnávala jsem se s tím vždy těžce, jediné, co mne s tím srovnávalo, byl její vztah k mým dětem, jejím vnoučatům. Ve stáří jsem ten vztah nevztah vůči mně snášela hůře, byla jsem na to velmi citlivá. Nedávno mamka zemřea a přesně jak píše ekleinovka, vše se najednou srovnalo v době jak byla at kmoc nemocná a teď si uvědomuju, jak MI chybí. Otce už nemám douho, zemřel , Kdyz MI bylo 9 let, mamka se znovu vdala, s dědou žila 54 let , ten je teď s námi a I s ním nacházím teď společnou řeč. Mé děti vždy bral jako vlastní vnoučata, se mnou to bylo do mala jinak...

Všem to přeju úplně jinak,ale všude e něco a většinou se to srovná....
Iv.

Pozn. red.: Texty neprošly jazykovou korekturou.

Téma dne 17. února 2012: Jak často se vídáte s rodiči?

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo. Okolo sedmnácté hodiny se dnes dozvíte, která z přispěvatelek získala slíbený balíček čokolád Merci v hodnotě 500 korun.

Merci

Reklama