O svých super-dlouhých vlasech pod zadek napsala k dnešnímu tématu příspěvek čtenářka Tina5. Ona i její dcery copy nosí.

Kdy si čtenářka Tina5 plete cop? Když chce být krásná! Cop a dlouhé vlasy omlazují...


Milá redakce, krásné pondělí! Vyčištěný vzduch po bouřce, venku příjemně ochlazeno, holčičky jely ráno s tatínkem na výlet, nejmladší spí v postýlce...
Copy, culíky a další všemožné i nemožné tvoření se nás týká velmi. Všechny holčičky mají dlouhé vlasy a každý, kdo je vidí, ať v copech nebo rozpuštěných vlasech, chválí je a říká, že každá má vlasů tak na tři hlavy. Je to krásné, je to romantické, je to princeznovské, ale i náročné. Než se taková hlavinka umyje a hlavně usuší... a v létě s takovým hárem pod zadek pěkné teplíčko. A v zimě aby si člověk dal na hlavu hrnec, aby ty vlasy někam narval.. Ale stojí to za to. Já měla dlouhé vlasy od školky, nechala jsem se ostříhat, když jsem čekala druhé dítě - na mikádo. Jak jsem se o dost později dozvěděla, ten účes mi přidal tak 150kg a 150let :-)) já to tenkrát neviděla, ale dnes mohu potvrdit, že je to pravda. Dnes už mám vlasy opět do půl zad. Kdysi - ještě za svobodna jsem nosila pod zadek. Na takové vesnické zábavě to byla legrace. Měla jsem rozpuštěné vlasy, dobré háro a když jsem chtěla vstát a zjistila jsem, že soused mi sedí na vlasech a žádala ho, zda by vstal, že mi sedí na vlasech, málem jsem jednu chytla, za to, že si z něho dělám legraci, že to nejde. Nakonec se mi dotyčný omluvil a zasmáli jsme se tomu oba. Také byly časté dotazy, jak to dělám na wc, abych si vlasy nestrčila do mísy. No, co je komu po tom, že :-)) ale délka pod zadek je už fakt moc, tak se tak držím do půlky zad a je to v pohodě. Akorát jsem už asi trošku zlenivěla, takže cop si pletu málo(cca 1x týdně - když chci být „hezká“ :-)) jinak to řeším zobákem, udělám si stočený drdol a zapíchnu zobák a jsem učesaná během pár vteřin.
S dcerkama je to náročnější. Při jejich aktivitě nevím, zda by drdol přežil a copy mi připadají takové praktičtější. Ale zase zaberou trochu více času. Pleteme od vrchu(rybí), tak že jak holky dosednou ke stolu ke snídani, ve školním roce hned nastupuju s hřebeny a gumičkami a češu během jejich jídla. Zatím jsou školačky dvě, tak to vychází akorát, za rok nám přibude třetí školačka, ale věřím že zvládneme i tu. Holčičky také mají rády účes typu chobotnice, ale to není na denní česání, zvláště ne během školního roku. Udělám culík, který rozdělím a upletu z něho několik malých sopánků, čím více, tím lépe. Je to hezké, zvláště použiju-li na každý cop jinou gumičku, je to i krásně veselé a hravé.
Holky mají opravdu krásné vlasy, kaštanové po tatínkovi. Já jsem byla špinavá blondýna, ale rokama jsem trochu ztmavla a dost vypelichala. Ale je to taková praktická barva, kdy šediny nejsou tolik vidět. Jen naše nejmladší je pravá blondýnka a vlásků má pár, ale to nebrání starším sestřičkám ji dělat culíčky. A protože dva nejdou, má na hlavě tři.
Nejsem fotící typ, nefotím a fotky nevkládám. Dnes jsem udělala vyjímku, ty naše copaté slečny vyfotila, ale nestihla stáhnout fotky než odjeli s foťákem, takže bez fotky. Tu mohu dodat, až po jejich návratu.

Krásný den všem vlasatým i plešatým přeje,
Tina5

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 11. července 2011: Copy a copánky

Po tomto tématu jste před nějakou dobou samy volaly, milé čtenářky. Uzrál čas a téma je zde!

  • Jaký je váš vztah k copům a copánkům?
  • Umíte si uplést francouzský, rybí nebo extra kreativní cop?
  • Přijdou vám copánky dětinské, nebo naopak in i v dospělém věku?

Pište mi své příspěvky na redakční e-mailovou adresu (viz níže). Můžete k nim přiložit i fotku svých copatých výtvorů. Nezapomeňte, že chcete-li vyhrát dárek, respektive mít šanci na výhru dárku, musí váš příspěvek být dlouhý alespoň jako tento odstavec textu. A jaký že dárek můžete získat? Pro jednu z vás tu máme připravený krásný vlasový balíček od firem GARNIER a SCHWARZKOPF!

Reklama