Protože jsou dovolené, strávíte dnešní téma dne zase se mnou. A protože je čas letních dovolených, vybrala jsem i letní téma. Jak vám je ve vlně veder?

Patříte k těm, kteří snesou mnohem víc tepla než jiní, nebo byste raději trochu větší chladno? Kolik musí ukazovat váš venkovní teploměr, abyste již hovořili o horku a bylo vám to nepříjemné?

Každý jsme jiný.

Jací jste vy?

Zažili jste někdy někde tropické vedro? Kolik tam bylo? Měli jste s tím problém, nebo si vaše tělo rychle zvyklo? A co zima? Co máte raději?

Je pro vás 35 °C už o kolapsu a nechuti vůbec vycházet ven? Co děláte, abyste předešli přehřátí a následné mdlobě?

Dnes si spolu budeme povídat o tom, jak na vás působí extrémně vysoké teploty.

A nejen to.


Jak víme, vlnu veder zpravidla střídají prudké bouřky, pokles tlaku a pokles teploty.

Jak je vám před bouřkou?

Jste těmi, kdo se ráno probudí a hlásí „Á, bude bouřka, už to cítím“?

Já stoprocentně – ony mžitky a stav velice levné opice, zkrácený dech a pocit, že mám za krkem pražec, neschopnost ujít metr bez toho, abych funěla jako mops, jsou neomylnými hlásiči blížící se bouřky.

To celé ozdobeno nastupující hrůzou, neb se bouřky panicky bojím. Zpravidla její příchod avízuji ještě před Dagmar Honsovou.

Vedro je v pohodě. Od 26 °C do 32 °C pokládám venkovní klima za velice milé.

Pravda, 55 °C v autě jsem při cestě do Varnsdorfu v pátek řešila omžívačem na kytky, který jsem doplňovala už v Mělníku.

A jak jste na tom vy?

Pište, co vás napadá k tématu o extrémních teplech i následných bouřkách. Jaký dopad to má na vás? K jaké kategorii patříte? Kde jste zažili nevětší verdo?

Pište na redakce@zena-in.cz.

Dnešní výhrou pro vylosovaný e-mail nebude větrák nebo ledovač, jak by se nabízelo, ale naopak milý ohřívač kávy či čaje, připojitelný přes USB k počítači. To proto, že léto bohužel nebude věčně.

Přeji krásný den!

Reklama