Organizace MENSA, která sdružuje lidi s nadprůměrnou inteligencí, položila devíti tisícům svých členů otázku: Kdo je nejchytřejší herec?
Matt Damon nebo Russell Crowe? Mezi těmito dvěma herci právě probíhá neoficiální souboj mozků. Jádro sporu je jasné: který z nich umí lépe zahrát mimořádně inteligentní postavy? Za Russellem stojí osoba Johna Nashe, kontroverzního fyzika, kterého ztvárnil ve filmu Čistá mysl. Snímek dostal několik Oscarů. Matt Damon zase na MENSU zapůsobil s postavou Willa Huntinga v téměř stejnojmenném filmu Dobrý Will Hunting.
Ačkoliv je jasné, že intelektuálové nejsou jen mezi vědci a vynálezci, ale mohou být stejně tak i v hereckých řadách, organizace pro osoby s vysokým IQ si neví rady. "Já vůbec nevím, který z nich umí inteligenty hrát lépe," říká mluvčí MENSY.
I kdyby tento spor filmový gladiátor Crowe prohrál, má ještě velmi reálnou šanci uspět v dalším klání. Spolu s několika dalšími celebritami se totiž dostal do užšího výběru soutěže o Valentýnskou bradku. Liga bradek, která recesi organizuje, kromě Crowa nominovala například George Michaela nebo Aliho G. Tito vousáči mají podle Ligy největší šanci podivný titul získat. "Vypadají jemně, hebce a sexy," vysvětlují organizátoři.
Rozřešení by mělo padnout 14. února na vyhlášení soutěže Můj vousatý Valentýn. Liga bradek chce bojovat proti předsudkům, kterým jsou vystaveni lidé s ochlupením tváře.
Reklama