Věřím, že jsme se vám dnešním tématem trefili do noty. Zavařování a konzervování plodů našich  zahrádek nebo darů přírody patřilo vždycky k typicky letním činnostem. Neodradil nás ani dostatek kompotů, marmelád, nebo nakládané zeleniny v obchodech. Naopak, na chuť těch domácích žádný kupovaný nemá. Dáte mi za pravdu?

Mnohde je už po jahodách a třešních a možná už jsou ve sklenicích v podobě marmelád nebo kompotů. Jinde se chystají na rybíz, angrešt nebo meruňky. Dokonce i lesy jsou v obležení sběračů borůvek, malin a hub. Bohužel dnes se s nimi víc „kšeftuje“, než aby se zpracovávaly.

Ale to je na jiné téma.

Dnes dáme řeč o zavařování. Jak jste na tom vy, milé ženy-in?

  • Zavařujete, konzervujete, nakládáte, vyrábíte marmelády, džemy a želé?
  • Máte nějakou specialitu?
  • Předáváte si rodinné recepty z generace na generaci? Prozradíte nám ten svůj? S čím sklízíte největší úspěch.
  • Jste spíš na zeleninu a „slané zavařování“, nebo na ovoce a sladké?
  • Máte nějakou příhodu spojenou se zavařováním?
  • Je to pro vás oblíbená činnost, nebo spíš otrava?
  • Stačíte vše, co zakonzervujete zpracovat, nebo toho máte stále plnou spíž?

Napište nám, pošlete recept, nebo se prostě podělte o své zkušenosti.

Na vaše příspěvky se už moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz

Dvě z vás se můžou těšit na tyto užitečné knihy

KONZERVOVÁNÍ Oded Schwartz

konzerPrůvodce všemi způsoby konzervace potravin a světové speciality. Ovoce, zelenina, masa, ryby, sýry - více než 150 vynikajících receptů na sladké marmelády, ohnivé hořčice, peprné nakládané směsi, uzené ryby, ochucené oleje a octy, ovocné džemy a sirupy. Popis sušení masa, přípravy šunky, klobás a salámů. Konzervování v alkoholu, kandování a krystalizování. Potřebné pomůcky a konzervační přísady. To vše doprovázené exkluzivními fotografiemi.

 Více na: http://www.bux.cz/knihy/96097-konzervovani.html     

MARMELÁDY A ŽELÉ Hans Gerlach, Susanna Bingemerová

knihaNení nad domácí marmelády! Zavařeniny jsou seřazeny podle hlavní sezony ovoce. Připravujeme je z kvalitních surovin, které sami vybíráme. Na jaře lákají jahody, rebarbora, v létě třešně, meruňky, podzim nás obdaří jablky, hruškami či šípky a v zimě jsou na řadě citrusové plody. Recepty obsahují tři zásady: kombinace různého ovoce, velké množství ovoce a málo cukru a džemy s velkými kousky ovoce podle francouzské metody přípravy. Mnohé rady a informace zjednoduší přípravu a výsledek bude dokonalý.

 Více na: http://www.bux.cz/knihy/88502-marmelady-a-zele-dokonala-chut-a-vune-v-jedine-sklenici-radost-z-vlastni-vyroby.html

Obě knihy vydala Euromedia Group k.s., Ikar. Koupíte v knihkupectví a na www.bux.cz.v

Reklama