Co se vlastně děje s našimi vlasy, když na ně působí sluníčko? Jak se o vlasy v tomto období starat? Zde jsou odpovědi na ty nejčastější otázky...

Na jaře a v létě působí na vlasy sluneční záření o mnoho intenzivněji, než jindy. Co se děje s vlasy, když na ně svítí sluníčko?
Sluníčkem vlasy šisují, dochází k jejich dehydrataci a vlasy pak ztrácejí lesk a jsou bez života. Stávají se méně pružnými, jsou přesušené a krkaté a lámou se.

V létě vlasy často namáčíme, k čemu při tom dochází? Můžeme jim tím uškodit?
Vlas v tomto případě bobtná, tím, jak přijímá vodu. Tím se z něho vyplavuje i pigment, namáhá se a z vrchní části (kutikuly) se odírá. Vlas je pak porézní a nestihne se na něm vytvořit ochranný filtr. Přestože můžeme mít dojem, že vlasům vodou dodáváme vlhkost, je to právě naopak, díky ztrátě ochranného filmu, který se tvoří na vlase během 24 hodin, se vlas do hloubky vysušuje.

Jak se o vlasy pak starat?
Důležité je vymýt z vlasů všechnu sůl a chlór. Sluneční paprsky připravují vlasy o lesk, narušují a vysoušejí je. Důležité je v tomto období používat vlasovou péči určenou právě pro sluníčkem namáhané a často namáčené vlasy.

Jak je to s barvením vlasů v tomto období roku?
Ideální je chránit vlas, hlavně jeho konce, které jsou nejnamáhavější. Doporučuji barvit vlasy regeneračním přelivem, který dodá vlasům lesk a ochranu. Určitě doporučuji používat řadu vlasové péče, která obsahuje UV filtr, který je v dnešní době nezbytný!

Je nějaký rozdíl v letní péči o vlasy suché, mastné nebo kudrnaté?
Přípravky z řad letní péče mají za úkol vlasy hydratovat, posilovat a navracet ztracený lesk a to bez rozdílu. Je tedy jedno, zda máte vlasy kudrnaté, suché nebo mastné.


Náš redakční tip na přípravky, které v letním období pomohou v péči a regeneraci o vaše vlasy:

gliss

  • šampon a balzám Gliss Kur Total Repair 19

receptura Total Repair s 19 účinnými složkami efektivně regeneruje vlasy bez jejich nadměrného zatěžování

Kúra na roztřepené konečky Gliss Kur Oil Nutritive - Až o 95 % méně roztřepených konečků Důkladně & do hloubky regeneruje poškozenou vlasovou strukturu

Regenerační Express balzám Gliss Kur Nutri Protect

  • Okamžitě usnadňuje rozčesávání
  • Uhlazuje povrch vlasů & chrání vlasy před vnějšími vlivy
  • s UV filtrem
  • Poddajné vlasy plné lesku

Okamžitá regenerační kúra Gliss Kur Shea Cashmere

  • Okamžitě regeneruje vlasy bez nadměrného zatěžování
  • Poskytuje vlasům okamžitou péči & hebkost kašmíru bez nutnosti oplachování

Receptura s vyživujícím bambuckým máslem a luxusním kašmírovým proteinem proniká hluboko do vlasů a vysušeným vlasovým buňkám poskytuje intenzivní péči.

Více se dozvíte na www.glisskur.cz

Reklama