,,Holky, víte, co se mi dneska zdálo? Lítala jsem nad krajinou. Neměla jsem křídla, jenom jsem tak lehounce plachtila a pode mnou se vlnily kýčovitě zelené louky poseté sedmikráskami. Zvláštní bylo, že jsem si ten let uvědomovala, bylo mi to trochu divné, ale zároveň jsem si to náramně užívala, převalovala se ve vzduchu a vůbec jsem nepociťovala námahu.“


Podobný sen se mi zdál už několikrát. Výšky, nebe a létání se v mých snech často opakují. Někdy v romantické podobě, někdy je nebe plné mraků a nevidím pod sebe. A někdy jsem nucena skočit z okna nebo střechy čtyřpatrového domu, mám šílený strach, i když vím, že neskáču poprvé, při pádu se mi zvedá žaludek a dokonce pociťuji bolest dopadu. Pak se teprve probudím.

Nebo se mi zdává o tatínkovi, který zemřel před třinácti lety. Přijde za mnou, povídáme si a já i v tom snu vím, že nežije, a je mi trapné se ho zeptat, kde se tu vzal, abych ho neurazila, nezaplašila. Jsem šťastná, že je se mnou, i když máme vymezený čas. Tolik jsem mu toho nestihla říct…

A tohle zná snad každá z vás. Stojíte u tabule, jste u zkoušky nebo píšete důležitou písemku a nevíte vůbec nic. Na čele vám naskakují ledové krůpěje, máte absolutní okno. Typická školní noční můra. Herci zase mívají herecké sny, kdy přijdou na jeviště a neznají text nebo se hraje jiný kus, a já mívám sny, z kterých se probouzím zpocená jak myš. Přijdu na generálku do divadla a nikdo nemá kostým nebo jsou postrojeni do něčeho naprosto nesmyslného. Režisér ječí jako postřelený a krejčová se hájí tím, že jsem jí nedodala včas návrhy nebo (což je ještě horší), že jsem to takhle chtěla.
Tak takový sen mě asi v nejbližší době čeká, protože v současné době prožívám kaskadérský kousek ve své profesi. ,,Šiju“ kostýmy na Pucciniho Toscu do Norska podle podivných měr a bez možnosti zkoušky na postavy typu sto devadesát výška, sto dvacet hrudník, sto třicet pas.
Hlavní mužská postava, která má mít naprosto perfektně padnoucí uniformu a nesleze téměř z jeviště.
Takže v současnosti je mým snem sehnat figuranta, abych nezažila noční můru v reálu.

A co vy, milé ženy-in?


Jaké míváte sny?
Pamatujete si je?
O čem se vám zdá nejčastěji?
Vykládáte si je podle snáře?
Míváte noční můry?Jaké?
Rozebíral vaše sny psycholog?
Těšíte se na sny, nebo usínáte s obavou?
Váš nejstrašnější a nejkrásnější sen?

Napište nám o svých snech a my vás odměníme pěkným dárkem.Reklama