Nenechme se otrávit předpovědí, že to za pár dní má být jinak a radujme se z každého hezkého okamžiku. Jaro už nám nikdo nevezme, navzdory sněhovým vločkám a přízemním mrazíkům.

b

Docela mě „pobavila“ dnešní předpověď počasí na jedné nejmenované rozhlasové stanici. Chápu, možná má komentátorka v popisu práce hlásit i negativní zprávy s úsměvem na rtech, ale tohle už mi přišlo trochu (s prominutím) „přihlouplé“. Jde jenom o počasí, ale měla jsem pocit, jako by jí dělalo radost, že ji může někomu zkazit.

Teď je sice krásně, ale netěšte se, teploty spadnou o patnáct stupňů, bude sněžit a přijdou přízemní mrazy. To mi připomnělo jednu „roztomilou“ cedulku, kterou jsme kdysi vyhráli v nějaké silvestrovské tombole. Stálo na ní: Máte se skvěle? Nebojte, nebude to dlouho trvat!

n

Vůbec mám pocit, jako by neexistovaly dobré zprávy. Ať už mrknete na titulní stránky novin, pustíte rádio nebo televizi (tu jsem naštěstí vypustila úplně), klade se důraz na katastrofy, a špatné zprávy. Jako by život sám o sobě nebyl dost těžký. Slabší jedinci pak snáze podléhají skepsi.

A tak dnes vyhlašuji dnem dobrých zpráv, co vy na to?

n

  • Zažily, nebo viděly jste něco hezkého, s čím byste se chtěly podělit? Podělte se a rozdejte radost dál!
  • Pokud máte přece jenom nějaké trápení, nebo starost, osmělte se a napište, třeba u nás najdete pomoc, nebo alespoň slova útěchy.

redakce@zena-in.cz

Přeji vám všem krásný, slunečný a opravdu pohodový den.

Reklama