Výklad pojmu krása je velice ošemetný. Co je to? Je to symetričnost, harmonie, dokonalost? Nebo naopak asymetričnost, disharmonie a určitá nedokonalost, která činí člověka nezaměnitelným, okouzlujícím a přitažlivým.

Je to v kouzlu, které vyzařujete. Vy sama se musíte se svými „vadami“ na kráse smířit a v nejlepším případě z nich těžit, nebo na ně své okolí zbytečně neupozorňovat.

Máte velký nos? Tak se podívejte na Barbru Streisandovou. Té rys, který jí dává punc jedinečnosti, pomohl v kariéře, protože ji odlišoval od ostatních uměle dokonalých hollywoodských krasavic. Nebo nádherný antický profil Terezy Maxové vynikal mezi standardně ušlechtilými nosíčky ostatních modelek.

Takže jestli si zoufáte, že se vymykáte běžnému standardu krásy, a máte mindrák z odstátých uší, vypouklých očí, hrubé brady či kobylí hlavy, pojďte se podívat na slavné krásky, které na těchto nedostatcích postavily svou výjimečnost a jsou považovány za krásné.

Odstávající uši

osklAudrey Tautouová

Trápíte se kvůli uším jako blatníky? Tak se podívejte na francouzskou herečku Audrey Tautouovou. Nikdo by o ní neřekl, že je ošklivá. Naopak je velice půvabná a možná právě ta odstávající ouška jí přidávají na roztomilosti.

Hrubá brada

blekTori Spellingová

Není to krasavice, ze které byste si sedli na zadek. Masitá široká brada jí rozhodně na ženskosti rozhodně nepřidává, ale co s tím? Plastická operace? To by jí museli oseknout kus čelisti, a ještě s nejistým výsledkem. I tak je svým způsobem krásná. Jen by to neměla přehánět s hubnutím. Titěrné tělíčko k výraznému obličeji nějak nesedí.

Vykulené oči

blekNicole Richieová

Velké a výrazné oči jsou spíš plusem. Jsou vnímány jako krásné. Ale čeho je moc, toho je příliš. Když jsou vykulené moc a člověk se podobá jistému pralesnímu zvířátku, není co závidět.

Holka, nebo kluk?

blekTilda Swintonová

Máte sice jemné, ale chlapecké rysy a vypadáte spíš jako hermafrodit? Nesnažte se to nahonit šminkami a vytěžte z toho maximum, ať si lidé lámou hlavu, když vás potkají na ulici.

Široká ústa

blekMary-Kate Olsenová

Mary-Kate má od přírody široká a masitá ústa a vypadá trochu jako Kačer Donald. Velké rty jsou symbolem smyslnosti a mnohé celebrity si je nechávají uměle „přifouknout“ u plastického chirurga. Jak to občas dopadne, se můžete podívat ZDE

Kobylí hlava

blekRumer Willisová

Podobáte se spíš tatínkovi než mamince, jak se „povedlo“ dceři slavných a krásných rodičů Demi Moorové a Bruce Willise Rumer? Zdědila sice krásné oči a hezký tvar úst po mamince, ale obojí se tak trochu ztrácí v mužné tváři po tatínkovi. Ale možná ji právě tato „nešťastná“ kombinace trochu polidšťuje a vzbuzuje sympatie.

blekKobylí hlavu má i Sarah Jessica Parkerová, přesto je považována za krásku a módní ikonu posledních let.

Jak se vám líbí krásné škaredky? Máte nějakou podobnou anomálii? Jak jste se s ní smířila? Dokázala jste ji povýšit na svou přednost?