Se svými vlasy je doopravdy spokojená jen málokterá žena. Každá touží po módním účesu a sem tam i po nějaké příjemné změně. Ta s rovnými vlasy by chtěla sexy lokny a majitelka kudrlinek by si přála rovný a hladký účes. Naštěstí dnes si díky technickým vymoženostem můžeme toto přání celkem jednoduše a pohodlně splnit. V posledních letech se stala velice oblíbeným nástrojem žehlička na vlasy. Jejím účelem je vlasy narovnat a uhladit, a docílit tak efektu rovných vlasů.

Aby byl výsledný efekt podle vašich představ a vlasy nebyly poničené a spálené, je dobré dodržovat správný postup žehlení a také používat vhodné kosmetické přípravky. Proto přinášíme několik užitečných rad a tipů pro domácí žehlení vlasů.

Jak vybrat správnou žehličku
Při výběru žehličky se řídíme především svými vlasy. Pokud máme vlasy krátké, tak volíme žehličku úzkou. Pokud je máme naopak dlouhé, zvolíme co možná nejširší. U žehličky bychom si také měli všímat materiálu použitého na žehlicích destičkách. Kadeřníci doporučují vybírat z vlasových žehliček, které disponují keramickým či teflonovým povrchem a regulací teploty. Vyhnete se tak poškození vašich vlasů. Zajímat bychom se také měli o maximální teplotu (profesionální žehličky nabízejí teplotu nad 200 °C) a samozřejmě možnosti jejího různého nastavení s ohledem k typu vlasů. Vybírat můžete z velkého množství značek a v různých cenových relacích, to už záleží jen na vás.

Tip na žehličku
Několik nových typů vlasových žehliček nabízí od dubna letošního roku společnost Philips. Mezi nimi je i revoluční žehlička na vlasy SalonStraight Duo (HP 4688), která díky jedinečné technologii využití keramiky a mramoru nabízí dvojí péči - narovnání a ochranu zároveň. Kromě této novinky se na trhu objeví ještě další tři nové modely žehliček na vlasy Philips – HP 4669 s keramicko-turmalínovými destičkami a keramické HP 4667 a HP 4661.

Speciální vlasová kosmetika pro žehlení vlasů
Abychom předešli při žehlení vlasů jejich poničení, je důležité používat kosmetické přípravky vyrobené právě pro tuto úpravu vlasů. Vhodný je např. uhlazující sprej got2b straight on od Schwarzkopf & Henkel. Obsahuje speciální, tepelně odolné přísady, které chrání vlasy až do teploty 200 ºC. Zároveň vytváří mimořádně jemnou ochrannou vrstvu, která chrání vlasy před nežádoucími účinky vlhkosti vzduchu. Proto váš účes vydrží mnohem déle krásně rovný.

Než začnete žehlit
Je třeba mít na paměti, že vlasy dokonale vyžehlíte, jen pokud budete mít dokonalý střih. Proto je dobré se s vaším záměrem rovnat vlasy žehličkou svěřit svému kadeřníkovi. Než začnete žehlit, je důležité, aby byly vaše vlasy suché a zbavené veškerého stylingu, protože ten může způsobit jejich lepení na žehličku a vážně je poničit. Žehličku nejdříve nastavte na maximum a po cca 5 minutách stáhněte na požadovanou teplotu. Pro jemné nebo zesvětlené vlasy je šetrnější nižší teplota, na hrubší vlasy můžete mít teplotu vyšší. Správné nastavení teploty můžete vyzkoušet na úzkém pramínku vlasů, ale určitě ne na ofině.

Správný postup

·         Při žehlení postupujte obdobně jako při foukání. Nejprve vyčesejte vrchní vlasy a zachyťte je pomocí sponky do falešného culíku. Začínejte se spodní částí vlasů s prameny zhruba 1,5 až 2 cm silnými. Jednotlivé prameny pak přežehlete tak, abyste se u žádného z nich nezastavila na více než jen na pár vteřin.

                                                 

 

·         Před použitím žehličky naneste na pramen vlasů ochranný uhlazující sprej got2b straight on. Při jeho nanášení dodržujte vzdálenost minimálně 20 cm z důvodu rovnoměrného rozptylu a nezapomínejte použít přípravek got2b straight on před žehlením každého dalšího pramínku.

·         Oddělte tenký pramínek vlasů v max. šířce hřející plochy žehličky, žehličku přiložte ke konečkům a táhněte po celé délce pramene vlasů. Pramínek vlasu držte vždy natažený, pomůže vám uchycení konečků druhou rukou.

·         Při žehlení vždy berte v úvahu přirozený růst vlasu. Žehličku táhněte plynule po vlase, nezastavujte se v pohybu, aby se vlasy zbytečně nepřehřívaly. Pokud s kvalitou vyžehlení nejste dostatečně spokojena, přidejte na teplotě a pramen ještě jednou přežehlete.

      ·         Pro měkkou konturu obličejové části pramínky lehce podtáčejte, jako byste používali kartáč při foukání vlasů.  

·         Pro podporu objemu účesu táhněte žehličku nahoru směrem od hlavy.

·         Vlasy nakonec upravte pomocí laku na vlasy. Dokonalého efektu docílíte díky laku na vlasy s leskem, např. got2b sparkling.  


Více informací o portfoliu got2b naleznete na www.got2b.cz

Jaké jsou dnešní trendy v žehlení? Tipy a triky kadeřníka Tibora *

V současné době jsou velkým hitem rozlítané konečky. Vlasy nejprve přežehlíme a pak do nich naneseme vosk a prohrábneme prsty. Jednotlivé pramínky vlasů lze zdůraznit pomocí stylingové gumy got2b chaotic od Schwarzkopf & Henkel. Je zajímavé, že tento trend neplatí jen pro ženy, ale také pro muže, u kterých se délka vlasů o něco prodlužuje, nosí se vlasy zastřižené přibližně k uším.

 

* Tibor Prikler, vlasový technolog Schwarzkopf Professional

Napište nám, jaké máte zkušenosti s žehlením vlasů, jaké máte vyzkoušené stylingové přípravky, pro jednu diskutující čtenářku máme připravenou žehličku na vlasy od značky Philips.