Určitě dbáte o své zdraví a chodíte na preventivní prohlídky. Nebo máte trochu černé svědomí a odkládáte je na neurčito? Tak abyste v tom nebyly samy, pojďme si dnes podiskutovat na toto téma.

Pro mě je teď zrovna velmi aktuální. Dala jsem si závazek, že budu chodit nejen na ty pro nás ženy nejdůležitější, ale i k obvodní lékařce, aby mě jednou za čas poklepla. I když mě nic nebolí a cítím se ve skvělé kondici, chci to mít posvěcené odborníkem. Ale jak se říká, svěř se doktorům a nějakou nemoc ti najdou.

Nechala jsem si udělat krevní testy a představte si, že mi zjistili zvýšený cholesterol. Nepartně, ale přece. Docela mě to překvapilo. Já, která se zdravě stravuje, přiměřeně sportuje a cholesterol? Míša Kudláčková má na to svoji teorii. Tělo "chramstne" po tom, čeho se mu nedostává. Zajímavé, ale jak známo, Míša je mudrlant a já si to raději nechám vysvětlit MUDRem.

Jak jste na tom vy, milé ženy-in? Chodíte na preventivní prohlídky? Na jaké? Chodíte i na prevenci k obvodnímu lékaři, nebo to považujete za zbytečné? Řadíte se spíš k hypochondrům, kteří s každou bolístkou běží k lékaři, nebo naopak? Co vás naposledy přivedlo do ordinace? Kterého specialistu nejčastěji navštěvujete? S čím míváte problémy? Bojíte se některé choroby? Máte k nějaké nemoci dědičné dispozice? Co děláte pro prevenci? Chodíte se svými dětmi pravidelně k zubaři?

Napište nám na dnešní téma. Heslo dne zní: Preventivní prohlídky.

Adresa, kam můžete posílat své příspěvky je redakce@zena-in.cz

Reklama