Dnes budete určtě příležitost prokázat dobrodiní. Až potkáte tři postavičky s improvizovanými korunami a pokladničkou s pečetí Charity, podarujete je alespoň drobnými mincemi. Já vím že, natažených rukou je všude dost, a nemůžete se rozdat pro všechny, ale korunka ke korunce

Myslím, že opravdu stačí málo. Ale projevit alespoň dobrou vůli a ochotu je určitě povznášející. Nikdy nevíme, kdy budeme potřebovat pomoc jiných.

Ze zásady nedávám peníze žebrákům na ulici, ale nedávno jsem udělala výjimku. Na „Pavláku“u metra stává pán. Má pokorně složené ruce do tvaru mističky, ale na nikoho je nenatahuje, nevnucuje se. Stojí tiše, bez patosu. Dala jsem mu desetikorunu a pán poděkoval. Nevím, co s těmi penězi udělal, ale nevypadal na to, že je půjde propít. Možná, že se v něm mýlím, ale když si pomyslím, jak se v období vánoc plýtvá, a pak se vyhazují metráky jídla do popelnic, přišlo mi to jako maličkost.

Nepovažuji to za charitu, ale snad jsem tomu pánovi udělala alespoň trochu radost.

Jak jste na tom s charitou, milé ženy-in?

  • Dáváte pravidelně, nebo spíš výjimečně? Podle čeho si vybíráte, komu přispět a komu ne?
  • Jakou formou dáváte své peníze potřebným? Posíláte DMSky, odpisujete si pravidelně nějakou částku z účtu, nebo dáváte drobné na ulici?
  • Kdy jste naposledy přispěla na charitu, nebo nabídla někomu nezištně pomoc. Co vás k tomu vedlo?
  • Poslala jste někdy peníze na postižené živelními pohromami?
  • Ocitla jste se naopak v situaci, kdy jste sama potřebovala pomoc?

Napište nám. Podělte se s námi nejen o své názory na charitu, ale i o své příběhy

Na vaše příspěvky se těšíme na adrese: redakce@zena-in.cz 

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Balíček Bio kosmetiky Anti-stress visage s Bachovými esencemi, (obsahuje krém, sprchový gel a pěnu do koupele) a jako bonus tři balení Nescafe Cappuccino

c

b

 

Reklama