Včera jsem mnohé slíbila. Plním první slib... dokončím včerejší načaté povídání a záhy přidám, jak jsem se nakonec plavat naučila.

Maminka se všemožně snažila zbavit mě strachu z vody. Napřed svépomocí.

Po té ovšem, kdy mě vzala v Pikovicích do řeky a já ji téměř uškrtila vřeštíc na celé Posázaví a ona byla následně pranýřována kolemjdoucími, že se mě chystá utopit, svěřila mě jako beznadějnou hysterku odborníkům.

Kurz plavání byl na Karláku. Bylo mi osm. Vypadala jsem na pět. Instruktorce bylo pětadvacet. Vypadala na sto. Byla mi nesympatická. Bylo to oboustranné.

Dokud jsme museli splývat na korkové destičce, bylo to ještě dobré. Pak to po nás chtěla bez destičky. Dvakrát za týden jsem se minimálně desetkrát topila a vypila jsem tolik chlorované vody, že mám zásobu na celý život.

s

Každé pondělí mě od dvou hodin bolel žaludek, chtělo se mi na velkou a chtělo se mi zvracet. Kurz začínal ve čtyři.

Maminka trvala na svém, že se s tou bachyní naučím plavat. Vypadalo to, že názor nezmění a že se rozhodla, že můj osud obětuje nějaké bezvýznamné dovednosti, kterou stejně v životě využiji minimálně.

Naštěstí mě instruktorka uvedla bezvědomí a matka vyhodnotila, že vzdát to bude lepší než vysvětlovat mým budoucím sourozencům, proč mohli mít a nemají sestru…


…byly jsme dvě, kterým to nešlo bez destičky. Osoba, která patrně omylem dostala diplom jako instruktorka plavání, se tedy rozhodla pro razantní krok.

Svým všudypřítomným bidlem v jeden okamžik vystrčila destičku nečekaně zpod obou našich těl.

Nevím, co ta divoženka čekala, že se stane, ale topit jsme se začaly obě současně.

Místo abychom poslouchaly a konaly její rozkazy typu „Dělej tempa jako s deskou!!!“, jsme si v panice navzájem šlapaly po hlavách ve snaze udržet nad hladinou dýchací ústrojí a potupně nezhynout.

Nevím, co se pak stalo, ale probrala jsem se ležíc na dlažbě.

 „Já chci za mámou!!!“ vřískala jsem. Splnila mi to přání.

Maminka byla náležitě vyděšená, když jsme odcházely, a já dosáhla svého. Pravda, s nasazením života.

Pište na redakce@zena-in.cz své zážitky, jak jste se naučili plavat vy nebo vaše dítě, případně jiný člen rodiny. Jaký máte vztah k vodě a UMÍTE VŮBEC PLAVAT?  

Téma je to vyletněné, aktuální a široké.

Za chvíli vyběhne ještě jedna plavací novinka a také poznávací víkendová soutěž o parádní čtivo na dovolenou!

Příjemný den vám všem, které ho strávíte kus s námi!

Reklama