Milé ženy-in. Teď vás asi napadne, že si teď trochu protiřečím, když vás nazývám milovnicemi zvířat a  dnešní „zvířátkové“ téma se bude týkat těch, které zrovna nemusíte. Ale to se přece vůbec nevylučuje.

Můžete milovat kočky, ale při jejich pohlazení vám otečou oči a začnete kýchat, takže se jim raději vyhýbáte. Nebo se vám některé zvíře líbí jen za sklem terária, ale v životě byste se ho nedotkla. Myška se svýma korálkovýma očima je také krásné stvoření, a přitom u někoho vzbuzuje odpor a hrůzu. A co třeba pavouci? Přináší štěstí, ale jejich pavučiny nemilosrdně vymetáme z koutů a děsí nás představa, že by nám lezli po polštáři. A tak bych mohla jmenovat desítky zvířat, které v nás vzbuzují nepříjemné pocity a raději si od nich udržujeme odstup.

Která zvířata nemusíte vy a proč? Kde se vzala ta averze? Kterých zvířat se štítíte, bojíte, která jsou vám prostě nesympatická? Už vám něketré zvíře ublížilo? Jak se k němu změnil váš vztah? Kterého zvířete byste se nikdy nedotkla? Překonala jste někdy odpor a změnila názor na zvíře, které vám bylo dříve odporné?

Napište nám svůj názor, pošlete svůj příběh, podělte se s námi o své zážitky a zkušenosti

Na vaše příspěvky se budeme těšit na adrese : redakce@zena-in.cz

Vy se na oplátku můžete těšit, že za svůj příspěvek získáte tuto pěknou cenu

cena

Reklama