Milé ženy-in. Dnešní téma zasvětíme vlasům. Vlasy jsou přece korunou krásy a pro každou ženu hrají důležitou roli. A nejen v dospělosti. Už jako malé holčičky jsme na svých vláskách lpěly, rády jsme je česaly a zkoušely všelijaké účesy, abychom vypadaly jako princezny.

A tak není divu, že jsme špatně nesly jejich stříhání. Dodnes si vzpomínám na“křivdu“, kterou na mých vlasech napáchali dospělí.

Vždycky, když jsme přijeli k babičce na prázdniny, chopila se mě naše razantní teta a ostříhala mě na kluka. Odůvodňovala to nesmyslnou teorií, že čím se vlasy víc stříhají, tím jsou hustší. Hm, pěkná hloupost, a možná jste ji už také slyšely, ale tenkrát jsem byla moc malá na protesty a nevěděla, že hustotu vlasů určuje počet vlasových cibulek a se stříháním to nemá nic společného. Ale i kdybych to věděla, nebylo by mi to nic platné.

 „Máš hlavičku jako makovičku“, pochvalovala si své dílo teta, zatímco já se slzami na krajíčku zalezla do stodoly a zkoumala svůj nenáviděný sestřih s ofinou do půli čela. To abych pro změnu nešilhala. Obracela jsem zrcátko ze všech stran a snažila se na tom děsně potupném „účesu“ najít něco pozitivního. Nenašla. Dlouhovlasé holky ze vsi zase budou hrát indiány a na mě zbude jen potupná role bandity. Ach jo.

Každý centimetr svých vlásků jsem obrečela, a když se dívám na fotografie z první třídy, je mi dodnes toho nebožátka líto. Človíček nejenže neměl zuby, ale ani ty vlasy mu nenechali.

Máte také nějakou vzpomínku z dětství, která se váže k vlasům? Smutnou, nebo veselou? Budeme rádi, když se o ní s námi podělíte.

Svoje příspěvky, ale i fotografie posílejte na adresu: redakce@zena-in.cz 

Za svůj příspěvek můžete získat tento kosmetický balíček pro péči o vlasy značky GLISS KUR

CENA