Milé ženy-in. Věřím, že i když nejste majitelkou žádného psa, natož voříška, že vás dnešní téma potěší. Pro většinu z nás zaujímá pes v životě důležité místo. Pro některé možná zůstal jen nesplněným dětským snem, pro jiné je to přítel, bez kterého si nedovede život představit.

Pes zkrátka k člověku patří, a proto mu budeme věnovat dnešní téma. Dnes bych vyzdvihla zvláště psíky neurozené, bez rodokmenu, takzvané voříšky, křížence a uliční směsky, jak se jim někdy hanlivě říká.  

Z vlastní zkušenosti musím říct, že tito pejsci v mém životě hodně znamenali a na nějakém původu mi vůbec nezáleželo.

Když jsem si pak pořídila čistokrevného psa (lehce pozapomenuté rasy), stejně se nad ním všichni rozplývali, jaký je to krásný voříšek. Tak o co jde.  

Když jsem s ním byla na přání chovatelů na výstavě, vytkli mu takových vad, že ho mohli rovnou prohlásit za neurozeného bastarda. Tenkrát mi to přišlo líto. Ne proto, že nedostal žádný titul, ale že znectili mého miláčka. Od té doby jsem s ním na žádné výstavě nebyla, protože pro mě je krásný a žádný papír na to mít nemusím.

Máte také nějakou příhodu s pejskem? Měla jste někdy křížence? Co na něm bylo krásné, milé, sympatické? Poznala byste, z jakých plemen je „namíchán“? Kde jste k němu přišla? Jaké uměl nebo umí kousky? Styděla jste někdy za to, že není ušlechtilý? Napište nám o svém voříškovi. Pokud ho nemáte, nevadí, nepište o jakémkoli psovi, kterého milujete.

Dnešní téma je tu pro ně.

redakce@zena-in.cz

Reklama