Venku se to kaboní, ale to vůbec není na překážku. Zvu vás na dnešní jízdu koňmo. Tentokrát jenom virtuálně, ale kdyby náhodou měla některá z vás zájem, můžeme se projet i reálně. Kůn se sice nepůjčuje, ale ve vašem případě bych udělala výjimku

Ve dvou je to mnohem zábavnější. Můžete sdílet dojmy, plánovat trasu, střídat tempo, nebo se jen tak v kroku „courat“krajinou a probírat život. I takhle to mám občas ráda a čím jsem starší, tím na rychlosti ubírám. Je to strach? Respekt? Možná obojí. Čím déle jezdím, a víc zkušeností sbírám, tím méně riskuji.

s dcerou

Na vyjížďce s dcerou Míšou. Koně Orion a Livi

Jakmile sednu na koně, už vím, co si můžu dovolit. Z jeho chování poznám, jestli mám jet jen „pijánko“, nebo ho pustit cvalem.

Jarní počasí, které v těchto dnech panuje, zamotalo hlavu i těmto temperamentním zvířatům. Jakmile ucítí měkko pod nohama, chtějí běžet. Mají to v krvi. Dostihová sezona začíná. Ale vy víte, že terén není bezpečný a nechcete ho pustit. Tak se začne „vztekat“ a vy musíte být neustále ve střehu, protože malá chvilka vaší nepozornosti může skončit pádem. Každý koňák vám sice řekne, že padání k tomuhle sportu patří, ale mně se padat nechce a dělám všechno pro to, abych nemusela. Nebojím se ani tak zranění, jako ztráty důvěry ke svému koni.

To jsem se zase rozpovídala. Kdo má rád koně, určitě mě chápe, ale teď už ráda předávám slovo vám, milé ženy. Napište mi také něco o svých zážitcích. Ze sedla i ze země. To je jedno. Chápu i ty, které koně obdivují, ale raději jen z uctivé vzdálenosti. Kůň je přece krásný i na pohled. Nemám pravdu?

  • Jaký máte vztah ke koním, milé ženy-in?

  • Máte vlastního koně? Jak jste k němu přišla? Máte ho doma, nebo si platíte ustájení?

  • Můžete říct, že umíte jezdit? Jak často jezdíte? Závodně nebo rekreačně? Kolikrát jste spadla?

  • Máte nějakou příhodu?

  • Co vaše děti? Zdědily lásku ke koním po vás, nebo jim to nic neříká?

  • Napsat můžou i ženy, které se koní bojí.

  • Máte nějakou negativní zkušenost, nebo je to jen přirozený respekt? Líbí se vám kůň jako zvíře, ráda se na něj díváte, ale nikdy byste se k němu nepřiblížila?

  • Chodí ke koním vaše děti? Podporujete je, nebo spíš odrazujete?

Napište nám, na vaše příspěvky, příhody, názory, ale i fotky se moc těším na adrese: redakce@zena-in.cz  

Za svůj příspěvek můžete získat krásný dárek

Toaletní vodu značky Avon

avon

 

Reklama