Tohle slovní spojení (krásné a ráno) můžu vypustit z klávesnice jen díky tomu, že už mám za sebou třičtvrtěhodinovou cestu do redakce. To je čas, kdy se pomalu vzpamatovávám, probouzím, začínám vnímat a někdy se nesměle dostaví i radost ze života - třeba když ze stánku opojně zavoní čerstvé fornetti nebo když mi galantně ustoupí z cesty pěkný chlap v širokém koženém klobouku (něco jako Krokodýl Dundee, ale mladší a zachovalejší :-)  Jinak se samozřejmě ztotožňuji spíš s mým oblíbeným Jarkem Nohavicou, když zpívá: Rána bych zrušil...

Co nás dneska čeká? Jak jsem tak letmo nakoukla do redakční pošty, nejaké ty ulhané dětičky už se tam krčí, takže se s nimi brzy seznámíte i vy. Je to možná malinko vážnější téma než včerejší vtipy, ale zase takové, které se v nějaké podobě týká snad každého. Vždyť kdo je tak dokonalý, že nikdy ani malinko nezalhal, a kdo se nikdy s nějakým tím podvůdkem nesetkal u svých dětí (pokud je má, pochopitelně)?

Takže čtěte a pište. Dnešní odměna pro autorku nejlepšího příspěvku bude stylová - knížka vydavatelství Grada První pomoc u dětí. Nejedná se v ní ovšem o první pomoc psychologickou, ale o klasické úrazy, bezvědomí, otravy a podobně. Něco takového se doma vždycky hodí, co říkáte! Na vaše e-maily se těším na adrese redakce@zena-in.cz.