Obývací pokoj, kuchyň a jídelna – to jsou místnosti, ve kterých během Vánoc trávíme se svými nejbližšími nejvíce času. Příjemnou atmosféru nám v těchto prostorách přitom pomáhá navodit zejména osvětlení. Pro Vánoce typický do světel zahalený vánoční stromek či svíčky rozmístěné po celém interiéru jsou však pouze dílčí částí toho, co nám ze svátečních i běžných dní činí příjemné okamžiky.

Velmi důležitou součástí každého domu či bytu jsou správně zvolená svítidla. Každý prostor v domácnosti však vyžaduje jiný typ svítidla, a proto bychom měli vždy myslet na to, k čemu místnost nebo její část užíváme a jak dlouhou dobu zde trávíme. V období Vánoc se navíc více než kdykoliv jindy upotřebí rovněž regulované osvětlení, které slavnostní intimní atmosféru ještě umocní. Skutečnost, že se světlem se v domácnosti dají dělat zázraky, pokud víme, jak na to, si uvědomuje významný český výrobce designového osvětlení HALLA, která pro své zákazníky připravila služby, v rámci nichž se mohou ohledně výběru správného svítidla poradit s kovanými odborníky a následně si ho také rychle a pohodlně pořídit.

Obývací pokoj

Obývací pokoj bývá centrálním místem velké většiny domů a bytů. Slouží převážně k odpočinku a setkávání s rodinou či přáteli, a proto bychom si na jeho osvětlení měli dát obzvláště záležet. Předně se v těchto místnostech zabýváme designem svítidel. Při jejich volbě a rozmístění ale bereme v potaz kvalitu a intenzitu osvětlení.

halla

Jídelna

Jídelna je místem, kde trávíme čas s ostatními členy rodiny, a to většinou při konzumaci nejrůznějších pochutin. Zaměřujeme se zde tedy především na vytvoření vhodné atmosféry a na design svítidel. Vhodná je kombinace stropních (nad jídelním stolem) a nástěnných svítidel. Pokud je jídelna propojena s kuchyňským koutem, dbáme na sladění osvětlení v obou prostorech.

halla

Kuchyň

Kuchyň je prostorem čistě pracovním, a proto zde řešíme především technické parametry osvětlení. Nejdůležitější je dostatečná osvětlenost pracovní desky. U kuchyní, které navazují například na jídelnu nebo obývací pokoj, klademe důraz rovněž na design. Ten by však nikdy neměl převyšovat nároky, které klademe na kvalitu a funkčnost svítidel. Je zřejmé, že typy použitých svítidel by měly korespondovat s osvětlením v navazujících místnostech.

halla

Vybrat do vašeho domova to správné funkční osvětlení do jednotlivých místností pomůže služba nazvaná Světelný rádce, kterou společnost HALLA pro své zákazníky připravila společně s odborníky z firmy Metrolux. Tento elektronický průvodce světlem dokáže odborně poradit, jaké světlo se nejlépe hodí do konkrétního prostoru domácnosti, jak prakticky provést montáží svítidla až po jeho regulaci či pomoci vybrat vhodný světelný zdroj. Poté, co si zákazník vybere a objedná svítidlo přes e-shop společnosti HALLA, je mu k dispozici služba HALLA XPRESS HOME, která zajistí spolehlivou dodávku jím vybraných svítidel do sedmi pracovních dnů. Více informací na www.halla.cz.

Reklama