k…chtělo by se doplnit nadpis o slovo „svět“, ale vzhledem k tomu, že se dnes tady nebaví spolu profíci, pro které je veřejné vystupování denním chlebem, spíše by se namísto slova svět hodilo slovo „průjem“

Ale ano, tak například já.

Před klavírním koncertem ve svých 7 letech, kdy jsem přítomné rodiče (i mé) mínila zachvátit uměleckým pojetím děl „Jede, jede poštovský panáček“ a půlminutovou etudou „Na houpačce“, jsem nevěděla, jestli mám do mísy strčit hlavu, nebo se na tři hodiny posadit.

Po absolvování pekla na jevišti následovala úklona, kterou jsem nevybrala, a už jsem se vrhala střemhlav do hlediště. Pak jsem v zákulisí plakala. Maminka také. Dojetím.
Klavíru jsem nechala po té, co mi v sedmnácti došlo, že bude dost problém brát ho s sebou na čundr. Kytara byla skladnější.

Po megaúspěchu na Pražském vajíčku, kde jsem se při recitování básně od pana Seiferta rozpakala a se mnou dvě ženy z poroty, a kdy jsem vyhrála, pojaly mé učitelky na základce pocit, že nesmím chybět na žádném vystoupení pro rodiče, pravidelně pořádaném v jídelně.

Bila jsem hlavou o mříže, „nyla“ u křišťálové studánky, úpěla u Maryčky Magdónovy a volala Antonína, topiče elektrárenského ke kotli.

Když se po mně v deváté třídě chtělo, abych básní nějakého polopomatence procítěně hřímala před davem dospělých, z nichž mnozí měli i rozum v hlavě, cosi jako Soudruhu Lenine, jsme navždy s tvým jhem pojeni poutem nehynoucím …(něco,něco)…davy vděčných tváří……odmítla jsem s tím, že ze sebe nebudu dělat kašpara.

I zavřela jsem si pro budoucno dveře do jídelny o besídkách.

Má veřejná vystoupení se pak točila jinam a pak již nikam, čehož nelituji.

Právě probíhá další Superstar

Co se Superstar týče, je mi účastníků líto a občas trpím a odcházím pryč, neb prožívám trapas za ně. Rovněž se přikláním k názoru, že někteří zúčastnění by měli mít alespoň jednoho jediného kamaráda, který by byl ochoten říct: „Vykašli se na to, je to strašný!“ Pořád by to bylo lepší než náraz na mnohdy nevybíravý projev „všemocných všeumělů“ v porotě.

Ale právě Superstar nechám na vás a na senátu ženy-in, jehož složení a názor přiletí nad tuto novinku již za půl hodiny.

Dnešní téma dne je tedy o vašich amatérských veřejných vystoupeních a úspěšnosti v nich. A také o vašem názoru na účast v podobných soutěžích, jakou je Superstar, nebo třeba X-factor .

Napište mi na redakce@zena-in.cz o vaší zkušenosti. Kde jste vystupovali a jak to dopadlo? Jak to bylo s trémou? Co si myslíte o Superstar, X Faktoru a podobných líhních talentů?

Přeji příjemnou zábavu u dnešního tématu dne, kde nebude chybět Chcípák a Borec, soutěž, vyhodnocení Víte, kdo jsem, vyhodnocení minulé denní soutěže a cena pro příspěvek.

Hezký pondělek! :-)