Je tu pátek a moje první editace z „pustiny“. Tak doufám, že nám to společně pěkně půjde. A že mi nevypadne internet... Povídat si budeme o knihách.

Krásné a dobré ráno přeji!

Hlásím se s prvními zprávami z Drahanských kopců. Přes noc zase trochu nasněžilo, ale mráz se mě naštěstí netýká, plynový kotel funguje spolehlivě. Popíjím čaj a uvažuji, jakou knihu bych dnes doporučil své nejlepší kamarádce a proč. Tedy stavím se před stejný úkol, který máte dnes vy, milé čtenářky.

Hmpf - nejlepší kamarádce... to je vážně svízelné. Ale protože nejsem čtenářka, ale redaktor, dovolím si trošku poupravit pravidla a doporučím knihu nejlepšímu kamarádovi. Nedávno jsem s ním diskutoval o živé a neživé planetě, takže kniha, kterou bych pro něj dnes vybral, je od Briana W. Aldise a jmenuje se Skleník. Svého času mě hrozně zaujala. Vypráví o lidech žijící v nehostinné na ně útočící planetě. Vše se komplikuje tím, že myšlení je parazit, respektive mozek je parazit, který na lidi skáče, protože sám by nepřežil. Moc zajímavá knížka...

Ale teď už vy, milé dámy!

Téma dne 8.2.2013: Jakou knihu byste právě teď doporučila své kamarádce?

Knižní téma jsme tu už nějakou dobu neměly. Tentokrát se vás, milé čtenářky, ptám na knížku, která vás v poslední době zaujala. Nemusí to být knížka nově vydaná, ale ta, kterou jste právě četla či dočetla. Nemusí to být nutně ani knížka, ke které byste se v budoucnu vrátila a zařadila ji do své oblíbené literatury. Důležité je, že byste ji doporučila své nejlepší kamarádce. Ve svém doporučení, které mi můžete posílat na redakční e-mail (viz níže) nezapomeňte uvést...

  • Titul knihy
  • Autora
  • Vydavatele
  • Stručný děj
  • Důvod doporučení

Svůj příspěvek pošlete nejpozději do 8.2.2012, 15.00 hodin. Z vašich příspěvků vyberu jeden, jehož autorku odměním pěkným dárkem, totiž knížkou Léky smutných od Pavla Gottharda (vydalo nakladatelství Host).

Leky

Reklama