Tenerife je rozlohou největším z Kanárských ostrovů. Je známý tím, že se na něm hrdě tyčí nejvyšší hora Španělska, Pico del Teide, která je zároveň činnou sopkou. Je vysoká 3718 m, nalézá se v srdci ostrova a je jeho symbolem. Kolem sopky se rozprostírá národní park Teide, který zabírá 36 % ostrova. Pokud se chcete dostat do těsné blízkosti vulkánu a udělat si sem výlet,  necelých 200 metrů pod vrchol sopky je možné vystoupat lanovkou.

Tenerife

Pokud se chystáte na ostrov Tenerife, pak máme pro vás několik velmi pěkných tipů na výlet. Ostrov nejsou jen pláže a krásné hory. Pokud máte rádi památky, pak se podívejte na naše tipy!

Která zajímavá místa vám chceme doporučit?

  • Puberto de la Cruz

Puberto de la Cruz  jakoby se rozlézající po svahu nad nábřežím bylo po zničení Garachika hlavním přístavem Tenerife. Do konce 19. století se již proměnilo v letovisko a vyhledávaný cíl náročných britských turistů,jímž zůstává podnes.Hotely se tyčí nad banánovníkovými plantážemi, nákupními pasážemi,kasiny,restauracemi,kavárnami a nočními kluby, ale i nad četnými historickými památkami.Umělá laguna a teplá průzračná voda sem každoročně přilákají až 100 000 návštěvníků

Tenerife

  • Iglesia de Nestra Senora de la Pena de Francia

Trojlodní katedrála spatřila světlo světa v letech 1684–97, avšak vysokou věž obdržela až na sklonku 19. století.

V potemnělém interiéru poutají pozornost barokní sochy, jež vytesal místní umělec Fernando Estévez a známý ostrovní umělec José Luján Pérez. Neméně hodnotné jsou malby od  Luíse de la Cruz. Varhany sem byly přivezeny z Londýna v roce 1814.

Tenerife

Před kostel uvidíte bustu Augustína de Bétancourta (1758  - 1824),  zakladatelem strojírenské fakulty v Madridu.

  • Puberto Pesquero

Minulost tohoto malebného rybářského přístavu, situovaného na kamenité pláničce,sahá do 18. století, kdy bylo město hlavním vývozcem zemědělských produktů Tnerife. Dnes tu můžeme od rybáře koupit čerství úlovek.

Tenerife

  • Castillo de San Felipe

Malá pevnost ze 17. století,situovaná v západní části města, kdysi střežila vstup do přístavu před piráty a loděmi dvou španělských nepřátel – Francie a Anglie. Nyní je dějištěm přechodných výstav. Západně odtud se táhne Playa Jardin, nejdelší pláž ve městě.

Tenerife

  • Jardin Botanici

Místní botanická zahrada se řadí k nejstarším na světě. Na žádost Španělského krále Karla III. Ji v roce 1788 založil Alfonso de Nova Fijón.

Tenerife

V součastné době tato hojná zahrada oplývá více než tisícovkou rostlin z Kanárských ostrovů, ale objevíte zde květen z celé planety.

Čtete náš článek:

Na Gran Canarii, na Fuerteventuru a další Kanárské ostrovy se můžete vydat s naším největším touroperátorem pro tuto oblast - cestovní kanceláří Canaria Travel - více informací najdete na adrese www.canariatravel.cz nebo přímo v kanceláři Canaria Travel v Praze 1, Jungmannova 7, případně na telefonu: +420/221969224 nebo mobilní operátor 602313049, fax 224946391 nebo 224 948025

Reklama