Krásné oči jsou středem každé tváře. Pokud i vy chcete, aby vaše oči byly větší a zářivější a vaše řasy delší a hustší, pak čtěte dále...

 

Obočí

Dokonale upravené a tvarované obočí podtrhne výraz vašich očí i nalíčení. Správnou délku svého obočí zjistíte, vedete-li imaginární přímku od kořene nosu přes vnitřní koutek oka a druhou od kořene nosu a vnější koutek oka. Ideální délka obočí je mezi těmito přímkami. Také správná konzistence tužky na obočí je velmi důležitá, protože by měla vytvářet přesné linky a zároveň být lehce roztíratelná.

 

Oční stíny

Pryč jsou doby, kdy se ženy musely spokojit pouze s modrými očními stíny. V současné době je na trhu široká nabídka odstínů, a tak můžeme pro různé příležitosti volit rozmanité barvy. Není však důležitá pouze barva očních stínů, ale i jejich konzistence a kvalita. Existují sypké nebo krémové oční stíny, ale i oční stíny v tužce.
Několik tipů k nanášení očních stínů: Mají-li oční stíny déle vydržet, naneste před jejich aplikací na víčko malé množství korektoru nebo podkladového krému a zapudrujte transparentním pudrem. Má-li nalíčení působit jemně, stíny nanášejte pomocí štětečku, má-li být výsledný efekt výraznější, použijte pěnový aplikátor. Správně použité oční stíny zvýrazní přirozený tvar očí, ale mohou také zakrýt určité nedostatky, k nimž patří například zapadlá víčka nebo široko posazené oči. Dodržujte dvě obecná pravidla: Světlé barvy mají tendenci danou část obličeje zvýraznit a vysunout ji do popředí – proto nepoužívejte světlé zvýrazňující odstíny na partie, které si přejete potlačit. Tmavé barvy tlumí a zakrývají.

 

Řasenka

I když nepoužíváte oční stíny, na řasenku byste rozhodně neměla zapomenout! Prodlužuje řasy, zvětšuje jejich objem a prodlužuje tvar. Složení řasenky je sice důležité, ale bez správného kartáčku nemá velký význam. Před vyjmutím kartáčku z řasenky jím nepohybujte nahoru a dolů. Uvnitř tuby se hromadí vzduch a řasenka dříve vysychá. Z kartáčku odstraňte přebytečné líčidlo otřením o hranu zásobníku a naneste slabou vrstvičku. Po zaschnutí postup zopakujte. Pamatujte si, že první vrstva řasy obarví, další vrstvy pak prodlouží, zhustí a vytvarují. Pokud máte tmavé řasy a chcete barvu maximálně zvýraznit, použijte černý odstín. Černošedá je ideální pro hnědé nebo světlé řasy a výsledný efekt je velmi přirozený. Modrá řasenka může být zajímavou alternativou pro světlé i tmavé řasy. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: Oriflame

Kosmetiku Oriflame můžete zakoupit prostřednictvím nezávislých kosmetických poradkyň. Kontakt získáte na infolince Oriflame 271 024 999 nebo na www.oriflame.cz

 

 

Reklama