I když mnozí muži mají jiné priority, i oni vám potvrdí, že pohled na krásně upravenou ženskou nožku dokáže divy. A věřte, že není smutnější pohled než na krásnou, jinak upravenou ženu, v pěkných botičkách, z nichž do světa vykukuje ztvrdlá, nažloutlá kůže na patách…

Naše nohy si zaslouží naši pozornost stejně jako náš obličej; i ony jsou naší vizitkou v péči o tělo. Krom toho nás nosí celý život. Dávejme jim proto, co si zaslouží. A pozor! jakkoli to může znít zženštile, opak je pravdou – tato péče by se měla týkat také mužů, takže, pánové, buďte vítáni!

V prvních dvou částech našeho seriálku v péči o nohy jsme si řekli, jak na to, aby nohy nebolely, a také jak se nejlépe zbavit nejrůznějších zdravotních trápení, která mohou naše nohy v běžném životě potkat. Do třetice se zaměříme na skutečnost, jak už nebolavé a zdravé nohy udělat ještě krásnější…


PEDIKÚRA

Dobře provedená péče o nohy je poměrně náročná a zřejmě ji – zvlášť pokud jste začátečnice - nezvládnete bez odborné pomoci. Nejlepší je navštívit pedikúru a nechat si nohy odborně ošetřit. Pedikérka Vám po koupeli ošetří pokožku nohou, odstraní případné problémy na pokožce (kuří oka, mozoly, zhrublou kůži na patách atd.), pokožku ošetří a upraví Vám nehty podobně jako u manikúry včetně jejich lakování, případně zdobení. Možná si říkáte, že na tom nic není a že to samy zkoušíte už léta letoucí. Jde o to, jaká jsou výsledky vašeho snažení. Jistě, návštěva pedikérky není nejlevnější, ale jednou za čas se vám odborná péče vyplatí. Její výsledky totiž trvají podstatně delší dobu a pedikérka vám jistě poradí, jak nejlépe právě na váš typ nohou.

Co vám profesionálové mohou poskytnout:

* Parafínový zábal na nohy

Na nohy je samozřejmě možné a žádoucí aplikovat různé zábaly. Nejžádanější je parafínový zábal. Po klasické pedikúře se nanáší speciální peeling na nohy, který odstraní zhrublou kůži a vyhladí pokožku na nohou. Poté se nanáší maska na nohy, která dodá nohám potřebnou vlhkost a výživu. Na masku se přímo aplikuje parafín. Teplo parafínu zaručuje účinnější vstřebání výživných substancí. Po této proceduře budou Vaše nohy jemné a hebké.

* Masáže nohou

Příjemnou relaxační masáž si užijete díky vonným esencím obsažených v masážním oleji. Rostlinné extrakty a olej dodá pokožce i potřebnou výživu.

DOMÁCÍ PÉČE

Pokud se přeci jenom rozhodnete nohám pomoci samy, či se v péči o ně dělit s odborníky, pak tu máme několik základních tipů, jak na to. Co by vám nemělo doma chybět, pokud chcete správně pečovat o pokožku svých nohou:

* Pilník na nehty

Na nehty u nohou můžete používat jakýkoliv pilník určený na přírodní nehty. Jelikož nehty u nohou jsou většinou silnější, je možné použít i hrubší pilník. K péči o nehty na nohou se hodí rovněž lešticí pilník, pokud chcete mít nehty lesklé i bez lakování.

* Pemza, pilník na nohy

K péči o nohy je rovněž potřebné používat pemzu na odstranění drsné kůže na patách a jiných částech chodidel. S pemzou musíte pracovat opatrně, abyste si nepoškodila pokožku. Na trhu jsou různé druhy pemzy, včetně multifunkčních provedení s několika typy hrubosti.

V případě, že použití pemzy je pro vás nepříjemné, výrobci kosmetických přípravků našli dobrou alternativu – peelingové krémy. I ty se používají na zjemnění pokožky a odstranění zhrublé a drsné kůže na celých nohách.

* Spreje na nohy, osvěžující produkty

Sprej je nedílnou součástí každodenní péče o nohy. Používá se dle potřeby, minimálně 2x denně, tj. ráno a večer. Sprej je vhodné vybírat podle problému, kterým trpíte:

 • sprej proti pocení a zápachu

 • sprej proti pocení

 • sprej protiplísňový

* Výživa na nohy

K intenzivní výživě pokožky nohou je vhodná maska nebo výživný krém na nohy.

Noční péče:

 • intenzivní maska na nohy

 • zklidňující balzám na nohy

 • Denní péče:

  • vhodné jsou lehčí produkty bez obsahu tuků, které nezanechávají mastný film

  • zklidňující balzám na nohy

  • balzám proti pocení

  •  

   Tolik péče o nohy, aby byly jemné, pěstěné a vůbec na pohled krásné. A co bude příště? Nechejte se překvapit!

    

   zdroj: sq-academy.cz, sweb.cz/atrakt
   ilustrační foto: zahraniční weby

    

      
   Reklama