Upravené ruce a krásné nehty jsou vizitkou každé ženy. Gelové nehty jsou řešením pro ty, jejichž nehty nejsou zrovna ideální. Ale všechno má své pro a proti. Věděly jste, že při aplikaci gelových nehtů trpí vaše ruce? Zeptali jsme se MUDr. Heleny Reisingerové.

nails

Gelové nehty jsou nejen módní, ale mnohdy jsou i rychlým řešením estetického problému. Často a celkem logicky se k němu rozhodnou ženy, jejichž nehty nejsou zdravé a nevypadají hezky. Jsou zdeformovány mykotickým nebo jiným onemocněním, třepí se, jsou křehké, nebo naopak velmi tenké a měkké.

Čtěte také:

Gelové nehty nosí i čtenáctileté holky

Gelové, nebo akrylové nehty. Diskuze

Co na gelové nehty říká odborník?

mOdpověděla MUDr. Helena Reisingerová z kliniky estetické medicíny Mediestetik

Dnes jsou velkým trendem gelové a „nalepovací“ nehty. Jaký pohled na to má dermatolog – je to nebezpečné pro zdraví, či se nemusíme obávat? Případně, na co si dát pozor?
Úskalím dlouhodobého překrývání vlastních nehtů gelovými je, že maskují případné zdravotní problémy nehtů a jejich okolí. Nehet pod nánosem gelu nedýchá a snadno tedy dochází k plísňovým onemocněním. Každý problém dříve či později vyjde na povrch, v tomto případě však většinou bohužel pozdě, jelikož v jeho počátku není viditelný.

Jaká jsou další negativa? Co kůže v okolí nehtů? Může se nějak poškodit?
Gelové nehty se vytvářejí za pomoci UV lampy. A jak známo, UV záření má negativní dopady na kůži, a to zejména z hlediska jejího rychlého stárnutí. K nám na kliniku přicházejí pacientky, které léta chodí na gelovou manikúru a mají sice hezké nehty, ale vzhled jejich rukou rozhodně není adekvátní jejich věku. V takovém případě pak většinou volíme metodu omlazení pokožky rukou pomocí radiofrekvenčního liftingu Thermage, který dovede stimulovat buňky k produkci nového kolagenu a tím nastartovat regenerační procesy v pokožce.

Tak co, půjdete zase na gelové nehty, nebo jste si to rozmyslela?

Reklama